Uczniowie listy piszą do ... Ojców
Czy sztuka epistolarna odchodzi do lamusa? W dobie czasów przepływu informacji drogą elektroniczną ludzie zapominają o pięknej sztuce pisania listów, a przecież niesie ona niesie ze sobą wartość natury społecznej i emocjonalnej, częstokroć również terapeutycznej. Konkursy polonistyczne, w których uczestnicy proszeni są o sięgnięcie po pióro i napisanie listu, mają za cel rozbudzanie i krzewienie wśród młodych ludzi potrzeby komunikowania się i wyrażania swoich emocji za pomocą formy użytkowej jaką jest list.
Aleksandra Semań z klasy Va wraz ze swoimi dwiema koleżankami, Mają Kryłat i Mają Bartkowiak zachęcone przez swoją polonistkę postanowiły napisać listy do swoich ojców na konkurs, którego nadrzędnym celem było propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa i pogłębianie relacji pomiędzy dziećmi a rodzicami.
Praca Oli została zauważona przez Jury 6. Ogólnopolskiego Konkursu "List do Taty", nad którym patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. Nasza uczennica otrzymała wyróżnienie wśród ponad stu uczestników, ale najpierw konkursowe prace dziewczynek wpłynęły do biura wyborczego senatora Vadima Tyszkiewicza. Pan Senator osobiście pogratulował Aleksandrze sukcesu oraz poprosił o przekazanie gratulacji wspaniałemu Ojcu uczennicy, adresatowi listu.
Ola została uhonorowana przez Pana senatora nagrodą rzeczową za wyróżnienie, ale przede wszystkim na jej twarzy malował się uśmiech, ponieważ zostały zauważone i docenione, jej wrażliwości i talent. Niech postawa Aleksandry będzie inspiracją i motywacją dla innych. Warto pisać tradycyjne listy, a jeżeli nadarzy się szansa, by zmierzyć się na konkursowym polu i spróbować napisać piękną epistołę, to naprawdę warto.
Daria Stachowicz
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tradycje MMBSz sięgają końca XX wieku. Z tej okazji w naszej bibliotece zorganizowano kiermasz nowości wydawniczych, jakie oferuje wydawnictwo Publicat. Zapraszamy do obejrzenia i ewentualnych zakupów.
W tym miesiącu ogłoszono również wyniki udziału uczniów w akcji pod hasłem „Paszport czytelniczy”.
Akcja była ogłoszona w czerwcu przed zakończeniem roku szkolnego. Była formą zabawy, a jednocześnie mobilizowała do czytania. Najwytrwalsi uczniowie, którzy wypełnili paszporty zostali nagrodzeni dyplomami oraz szóstkami z języka polskiego.Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach i konkursach czytelniczych.
Zapraszamy też do udziału w konkursach czytelniczych, które zostały przełożone z powodu pandemii. W październiku odbędą się eliminacje szkolne do konkursu dla kl. II-V ze znajomości książki pt. „Czacha się buntuje” oraz dla kl. VI-VIII ze znajomości książki „Łukasz i kostur czarownicy”.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
W dniu 13 października odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci z klasy Ia, Ib, Ic, Id zostały pasowane na uczniów naszej szkoły i złożyły uroczystą przysięgę. Ślubowały, że będą strzec honoru i dobrego imienia szkoły, że będą pilnie się uczyć. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe upominki. Samych szóstek życzyli im uczniowie starszych klas. Powodzenia!!!
Paulina Jacków