• 8 marca w bibliotece

•

Z okazji Dnia Kobiet w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę książek pod hasłem
            „Z kobietą w tytule”.

• Świąteczne dekoracje

• Wielka Liga Czytelników

• Biblioteka szkolna pełni funkcję koordynatora VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
            Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:
            Klasy 1- 3
            Klasy 4 -6
            Klasy 7- 8
            Konkurs przebiega w trzech etapach:
            Etap pierwszy do 1 marca –indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych poprzez rozwiązywanie testów (5)do książek konkursowych.
            Etap drugi (test kwalifikacyjny) 14 marca –przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego
            Etap trzeci (ogólnopolski) – test drużynowy online  9 maja 2024r.

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie.
          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Kto wymyślił takie święto?

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca
            Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Tu kwitnie wyobraźnia”.

Z tej okazji nasza  biblioteka przygotowała wiele atrakcji.  W tym tygodniu zapraszamy do obejrzenia wystawy z okazji „Światowego dnia zwierząt”,  W następnym tygodniu będzie  kiermasz nowości wydawniczych, jakie oferuje wydawnictwo Publicat. Zapraszamy do obejrzenia i ewentualnych zakupów. Na kolejną wystawę zapraszamy 25 października z okazji „Dnia kundelka”. Zapraszamy też do udziału w akcji „Klub Pożeraczy Książek”, do której przystąpiła nasza biblioteka. W każdy  wtorek na długiej przerwie w miesiącu październiku, będzie można wziąć udział w konkursie detektywistyczno-ortograficznym pod hasłem „Sto polskich miejscowości”.

• KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I

Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna oraz Mały Samorząd Uczniowski ogłaszają konkurs na najciekawiej przebranego pluszowego misia. Chętni uczniowie, którzy chcą, aby ich pluszaki znalazły się  na wystawie, proszeni są o przyniesienie ich  23 listopada 2023 r.(czwartek) do sali 401 lub do biblioteki szkolnej.Właściciele najciekawiej przebranych pluszowych misiów zostaną nagrodzeni. Wystawę misiów będzie można oglądać 24 listopada na parterze w holu szkoły na 2,3,4 lekcji oraz na przerwach.