• grudzień

Warsztaty piernikowe w klasie 4c

Jak co roku w naszej szkole obchodzono tak lubiany zwyczaj jakim są Mikołajki. Klasa 4c postanowiła świętować troszkę inaczej. Uczniowie sami sobie zrobili słodkości. W tym dniu odbyły się piernikowe warsztaty. Dzieci przyniosły zestawy piernikowe i zabrały się do roboty. Ręce były pełne ciasta , wszystko się lepiło.... aż w końcu powstały brązowe kule ciasta piernikowego. Po rozwałkowaniu nastąpił czas wycinania pierników. Zapach pierników rozchodził się po całej szkole ;)

Po upieczeniu uczniowie przystąpili do zdobienia... Wodze fantazji ruszyły pełną parą... Pierniki wyszły przepiękne - stwierdziła wychowawczyni Agnieszka Bączykowska.

Szkolny Konkurs Matematyczny

W poniedziałek, czwartego grudnia br. odbył się Konkurs Matematyczny I stopnia (etap szkolny). Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas  siódmych i ósmych. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania zamknięte, zadania typu prawda/fałsz i zadania otwarte. W tym roku, uczniowie mieli tylko 55 minut na rozwiązanie testu.
          Do drugiego etapu - etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli przynajmniej 80% punktów: Igor Fedan z klasy 8a - 91%, Filip Šeda, z klasy 8a - 87%

Organizator szkolny konkursu
          Renata Gorockiewicz