• listopad

• Konkurs recytatorski w języku angielskim

29.11.2023 odbył się Szkolny konkurs recytatorski w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 36 uczniów. 26 z nich było z klas I-III oraz 10 z klas IV-VIII. Wszyscy uczniowie starannie się przygotowali i zaprezentowali recytując wiersze. Wśród klas I-III najpiękniej zaprezentowała się Kaja Marczuk z klasy 2 d, II miejsce zajęła Lena Graczyk z klasy 2a oraz na III miejscu była Amelia Kierul z klasy 1d. Zostały wręczone również wyróżnienia, które otrzymali Tomasz Nowak z klasy 2b oraz Franciszek Sobol z klasy 1c.

W klasach IV-VIII bez wątpienia najlepiej wypadł Igor Fedan z klasy VIIIa, który zajął I miejsce oraz swoim występem wyróżnił się Filip Staniszewski z klasy VIe.
          Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Marta Augustyniak

Różnimy się pięknie

W listopadzie w Naszej Szkole zorganizowany został konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie mieli za zadanie przygotować pracę promujące hasło konkursu Różnimy się pięknie. Do organizatorek - Pani Magdy Kulczewskiej (Pedagog Specjalnej) oraz Pani Pameli Śmiałek (Psycholog) spłynęły różnorodne prace - plakaty oraz wiersze, które zaprezentowane zostały na holu szkoły.
          Celem konkursu było kształtowanie postawy tolerancji, upowszechnienie wiedzy na jej temat oraz rozwijanie kreatywności. Uczniowie w swoich pracach najczęściej podejmowali temat akceptacji różnorodności. W sumie nagrodzonych zostało 17 prac, a w całym przedsięwzięciu wzięło udział 46 osób. Szczególnie zaangażowani byli uczniowie klasy 7b oraz 2b. Wybrane prace zostaną oprawione w antyramy i wywieszone na szkolnym korytarzu.
          Dziękujemy za tak duże zaangażowanie.

Pamela Świątek, Magdalena Kulczewska

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką szkolną zorganizował konkurs na najciekawiej przebranego misia dla uczniów klas pierwszych. Spośród wielu ciekawie przebranych miśków zaprezentowanych w holu szkoły nagrodzone zostały:
          Miś robot - Antek 1d
          Miś na plaży - Gracjan 1a
          Misia Góralka - Zosia 1d
          Miś Górnik - Marcel 1a
          Miś Doktor Witaminka - Alicja Id
          Misia Mini - Marysia 1d
          Miś Dresiarz - Szymon 1a
          Miś Piłkarz Dozamet - Hubert 1b
          Miś Gamer - Natan 1c
          Misia w różowej sukience - Natalia 1c

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Najlepsza nauka na wycieczce

20 listopada klasy IId i IIIa były na wycieczce szkolnej. Najpierw pojechaliśmy do parowozowni w Wolsztynie. Oglądaliśmy tam stare lokomtywy. Zwiedzaliśmy muzeum. Poznaliśmy historię parowozowni. Najbardziej podobał nam się odjeżdżający pociąg. Później udaliśmy się do fabryki bombek. Obserwowaliśmy tam etapy tworzenia bombek. Najciekawsze było przyglądanie się dmuchaniu ozdób. Ta wycieczka była wspaniała.

Mateusz Słomian, Zuzanna Kulewicz, Ignacy Bubek

Dlaczego liście zmieniają kolor?

W listopadzie uczniowie klas I-III wzięli udział w eksperymentach wyjaśniających cykl życia rośliny, proces fotosyntezy oraz "zmiennokolorowość liści". Wykonując doświadczenia dzieci dowiedziały  się na czym polega technika rozdzielania barw oraz jakie kolory ukryte są w liściach szpinaku.

Bezpłatny webinar Egzamin Ósmoklasisty z matematyki

Matematyka wywołuje u Ciebie stres? Próbujesz rozwiązywać zadania, ale zajmuje Ci to zdecydowanie za dużo czasu? Pora to zmienić!

Serdecznie zapraszamy na webinar, który odmieni Twoje podejście do matematyki! W ten czwartek, 16.11, o godzinie 19:00. Zapisz się bezpłatnie na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty

Kto będzie prowadzącym? Karol Wilczyński, twórca programu Szybka Matma. Doświadczony nauczyciel i korepetytor, który w zeszłym roku szkolnym pomógł kilkunastu tysiącom uczniów przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.

Dołącz do wydarzenia i przekonaj się, jak rozwiązywać zadania z matmy bez stresu i straty czasu!

Serdecznie zapraszamy: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty

Zespół Zday.pl

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

Biblioteka szkolna pełni funkcję koordynatora VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.  Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8.

Konkurs przebiega w trzech etapach:
          Etap pierwszy do 1 marca - indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych poprzez rozwiązywanie testów (5) do książek konkursowych
          Etap drugi (test kwalifikacyjny) 14 marca - przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego
          Etap trzeci (ogólnopolski) - test drużynowy online  9 maja 2024r.

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie.

Najmłodsi świętują

Narodowe Święto Niepodległości to ważny dzień dla każdego Polaka. W naszej Szkole już od najmłodszych lat staramy się kształtować w uczniach postawę patriotyczną. W tygodniu poprzedzającym to wyjątkowe święto w klasach I-III odbyło się szereg działań przybliżających najmłodszym hostorię Polski związaną z zaborami, I wojną światową i odzyskaniem przez Polskę wolności. Zostały wykonane prace plasyczne oraz kotyliony i kokardy narodowe, które można podziwiać na wystawie w holu Szkoły. Uczniowie uczyli się tańców narodowych i pieśni patriotycznych. Zwięczeniem wszystkich działań było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu".

Alina Guzikowska

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

6 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Chętni uczniowie przebrali się za ulubionych bajkowych bohaterów, a w czasie długich przerw tańczyli w holu układy taneczne przygotowane przez uczennice ze starszych klas. W naszej Szkole znowy zrobiło się barwnie i wesoło. Jesienna szaruga nam niestraszna!