• Andrzejkowo cekinowo

Dnia 28 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnej  imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez SU pod hasłem cekinowo wystrzałowo. Cała szkoła znakomicie bawiła się przy muzyce oraz tańcach takich jak słynna Belgijka, Kaczuszka oraz wiele innych.
          Na każdego chętnego czekało malowanie twarzy oraz wróżby, które mogą przepowiedzieć przyszłość niejednej osobie. Były one dostępne dla każdego, zarówno dla osób młodszych jak i starszych. Na zakończenie imprezy masa chętnych połączyła siły i zrobiła pociąg, który ciągnął się przez cały korytarz. Cieszymy się, że dzięki ciekawym inicjatywom organizowanym przez Samorząd Uczniowski, możemy się z jednej strony integrować i bawić, a z drugiej angażować w pomoc na rzecz ludzi potrzebujących.

Franciszek Jedyński,  klasa 8g

Być jak detektyw - kraina eksperymentów

W listopadzie uczniowie klas I-III zmienili się w detektywów. Zapoznali się z techniką rozróżniania pH danej substancji za pomocą wywaru z kapusty. Dowiedzieli się, że w nauce substancje dzielą się na kwasy i zasady. Nauczyli się na podstawie kapuścianego wskaźnika określać, która substancja jest kwasem, a która zasadą oraz jaki kolor przyjmuje wywar dla danej substancji.

Pasowanie na czytelnika

W listopadzie odbyło się „Pasowanie uczniów klas: Ia, c i d na czytelnika”. Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników. Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Podczas spotkania dzieci rozwiązywały zagadki czytelnicze i złożyły uroczyste ślubowanie. Na koniec, w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” zachęcającej dzieci i rodziców do wspólnego czytania, każdy uczeń otrzymał książkę „Pierwsze abecadło” oraz zakładkę.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Szkole został ogłoszony konkurs dla uczniów klas I-III pod hasłem "Miś, bohater z książki". Do akcji włączyły się biblioteka szkolna oraz Mały Samorząd Uczniowski. W Dniu Pluszowego Misia klasa 2D wykonała słodkie kanapki.

Spośród wielu ciekawie przebranych miśków zaprezentowanych w holu Szkoły wyróżniono kilka z nich. Widać, że nasi uczniowie dobrze znają z literatury pluszowych bohaterów. Gratulujemy Zwycięzcom!

Biblioteka szkolna, Mały Samorząd Uczniowski

rys. Zuzanna Nadratowska, klasa VIIIb

Inscenizacja z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Dnia Niepodległości klasa 6B zaprosiła uczniów klas III-VI na lekcję historii, prezentując dzień z życia przeciętnej warszawskiej rodziny w 1918 roku. Uczniowie pokazali codzienne problemy, z którymi musieli się zmagać  państwo Kowalscy m.in. brak produktów spożywczych, drożyznę w sklepach, braki w dostawie prądu, wiece i manifestacje, w których uczestniczyli ojciec i syn. Widzowie przysłuchiwali się rozmowie, w której najstarszy z rodu tłumaczył wnuczce, dlaczego Polska utraciła niepodległość.

Uczniowie zostali także  zaproszeni przez Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie zagrali dla podopiecznych  i zaproszonych gości. Oprawę muzyczną przygotował pan Artur Niemiec, a nad scenariuszem czuwała Agnieszka Dębska.

fotorelacja   fotorelacja ŚDS