• Higiena osobista to podstawa

W dniu 18 października pracownicy Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej - Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Nowej Soli odwiedzili uczniów w świetlicy szkolnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat podstawowych zasad higieny osobistej. Na koniec spotkania dzieci brały udział w zagadkach i rebusach na temat zdrowia oraz higieny.

Dnia 25 października 2022 roku dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedzili pracownicy Nadleśnictwa Nowa sól. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się nadleśnictwo. Poznały także zasady jakie obowiązują podczas spacerów w lesie. Poznały nazwy drzew występujących na terenie województwa lubuskiego oraz jak odróżnić jadalne grzyby od trujących.

Akcja Zdrowe Śniadanie

Co roku 24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Według badań z 2016 roku Polacy są już w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów w Europie, a co piąte dziecko w Polsce ma problem z nadmierną masą ciała. Aby odwrócić ten niekorzystny trend, w klasach Ib i Id zostały zorganizowane zajęcia dotyczące właściwego odżywiania się. Pierwszaki rozmawiały o potrzebie jedzenia dużej ilości owoców i warzyw oraz ograniczania spożywania cukrów. Zainscenizowały również wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Następnie przygotowały zdrowe śniadanie. Pieniądze na produkty spożywcze zostały przekazane przez Urząd Miasta Nowa Sól.

Alina Guzikowska, Barbara Stempkowska

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
          12 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie i rodzice.
          W części artystycznejwszyscy uczniowie z klasy III b oraz wybrani uczniowie  z klas II i III pod kierunkiem pani Alicji Szymańskiej,prezentując przygotowany program, a w nim pełne humoru piosenki, wiersze i życzenia wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Atmosfera była bardzo uroczysta, ale również zawierała elementy humorystyczne. Dzięki temu odczuć można było wyjątkowość tego święta, ale także radość życia społeczności szkolnej.
          W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Bogdan Mikulski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
          Na zakończenie reprezentanci klasy III b rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

30 września Dzień Chłopaka

Jakiś czas temu przed świętem chłopaków, dziewczyny z klasy VIb zaczęły  przygotowania do niespodzianki dla chłopców. Gdy wszystko było już obmyślone, dziewczyny parę lekcji przed tą, na której miało się wszystko wydarzyć , spotkały się, by omówić co i jak.
          Zaczęły się ostatnie przygotowania, ustawianie stołów, prezentów i innych rzeczy tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, ponieważ była to gra terenowa.
          W przygotowanej grze terenowej było sześć punktów: quiz muzyczny, test zwinności, quiz geograficzny, nauka tańca, nauka aktorstwa oraz kreatywne zdjęcie. Punkty były rozmieszczone na terenie szkoły. Na każdym punkcie były po dwie lub trzy osoby. Chłopcy mieli za zadanie znaleźć każdy punkt i wykonać na nim zadanie, które było mu przypisane, a żeby im to ułatwić, każda z grup chłopców, na które byli podzielone, dostała kartkę, na której była napisana podpowiedź, gdzie może znajdować się dany punkt. Chłopcy świetnie wykonywali wszystkie zadania, a gdy wszyscy już je skończyli, otrzymali słodki poczęstunek oraz upominek w postaci poduszki. Dziewczyny na koniec spotkania wyświetliły prezentację o chłopcach z naszej klasy.
          Mamy nadzieję, że chłopcom bardzo się podobało oraz że na długo zapamiętają ten dzień.

Maja Kościuszko z klasy VIb