• styczeń

• Dzień Babci i Dziadka

W ostatnim tygodniu przed feriami obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie kl. Ic z wychowawczynią, Aliną Guzikowską, zaprosili w czwartek do swojej klasy na koncert zimowo – świąteczny babcie i dziadków. Dzieci zaprezentowały przede wszystkim kolędy, pastorałki i piosenki zimowe, ale nie tylko. Szczególnie wyjątkowe były występy uczniów chodzących do szkoły muzycznej. Miłosz uczy się grać na saksofonie i zaprezentował publiczności dwie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz „Lulajże Jezuniu”. Antek zagrał na akordeonie „Marsz Krzysia” i „Mało nas”. Natomiast w wykonaniu Nelli usłyszeliśmy utwór „Pije Kuba do Jakuba” zagrany na wiolonczeli. Dużą niespodzianką okazał się występ Nikodema, który uczy się tańczyć breakdance i dał pokaz swoich umiejętności.

Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia, a każdy występ nagradzali ogromnymi brawami. Dzieci usłyszały z ich ust wiele pochwał.

Na koniec pierwszaki zaśpiewały piosenkę o babci i dziadku, złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty.

To było bardzo miłe popołudnie. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z koncertu.

Alina Guzikowska
          wychowawczyni klasy Ic