• grudzień

• Wyzwania adwentowe w Ic

Adwent to wyjątkowy czas. Wszyscy zaczynają myśleć o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia, a dzieci w różny sposób odliczają do nich dni i z niecierpliwością czekają na choinkę, Gwiazdora i prezenty.

Uczniowie klasy Ic również odliczali dni, ale w trochę inny, nietypowy sposób. Wzięli bowiem udział w wyzwaniach adwentowych pod nazwą „Czekając na święta uczymy dzieci programować” organizowanych przez firmę EduSense. Wykonali klasowy kalendarz adwentowy, na którym zawiesili bombki z kodami QR. Codziennie jedno dziecko odcinało bombkę i odczytywało przy pomocy programu komputerowego, jakie wyzwanie jest zaplanowane na ten dzień. Wszystkie zadania były związane z kodowaniem i programowaniem.

Dzięki tej zabawie uczniowie rozwijali logiczne i algorytmiczne myślenie, uczyli się współpracy, rozwiązywania różnych problemów, poznali podstawy programowania ozobotów, ale przede wszystkim świetnie bawili, a wymienione umiejętności zdobywali mimochodem.

Alina Guzikowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Wycieczka do Złotoryi

W dniu 10 grudnia uczniowie klasy II d i e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Złotoryi. Odwiedzili kopalnię złota Aurelia oraz obserwowali proces produkcji bombek choinkowych.

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Paczka dla zwierzaka - szkolna akcja charytatywna

Uczniowie z naszej szkoły kolejny już raz brali udział w akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt. Akcja trwała od początku listopada do szóstego grudnia 2019 roku. Jej celem była pomoc dla bezdomnych zwierząt z Przytuliska, które znajduje się przy ulicy Głogowskiej 77. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę oraz ciepłe koce.
          W tym roku do naszej akcji bardzo aktywnie dołączył Samorząd Uczniowski  z klas IV - VIII pod opieką pani Agnieszki Dębskiej.
          Dwie uczennice z klasy VIII d Dominika Suszyńska i Nikola Gawluk bardzo aktywnie włączyły się do pracy. Uczennice wykonały piękne plakaty i ulotki informujące o naszej akcji, które potem rozwiesiły na korytarzach naszej szkoły.
          Zebraliśmy ponad 280 kg karmy oraz bardzo potrzebne ciepłe koce i ręczniki. Dostaliśmy także: legowisko, miseczki, smycze i zabawki.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom za aktywny udział oraz za wspaniały dar serca. Podziękowania kierujemy także dla rodziców, którzy sponsorowali wszystkie dary.
          Mamy nadzieję, że w czasie zimnych dni żadne zwierzątko nie będzie głodne.

Organizatorzy:
          Klasa II d z wychowawczynią Kazimierą Lubieniecką