• Zdrowe nawyki

W środę 17 listopada klasę IIe oraz IIc odwiedziła pani Kamila Lipiec-Ślecka, która pracuje w centrum dietetycznym Naturhouse. Celem wizyty było podsumowanie tematyki zdrowego odżywiania, którą realizujemy w klasach drugich.
          Pani Kamila omówiła uczniom piramidę zdrowego żywienia, wskazując jak została przeniesiona na tzw. zdrowy talerz (zmiana graficzna zasad zdrowego odżywiania). Uczniowie z pomocą pani Kamili wskazywali na wartości odżywcze i witaminy zawarte w produktach oraz podawali przykłady właściwie zbilansowanych posiłków. Na koniec wspólnie rozwiązali krzyżówkę.
          To spotkanie zamknęło cykl lekcji poświęconych zdrowym nawykom. Mam nadzieję, że uczniowie kierują się poznanymi zasadami podczas swoich codziennych wyborów.

Monika Adamczyk

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. 6-8

W sobotę 20.11.2021r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. 6-8 pod hasłem „Łukasz i kostur Czarownicy” w Szkole Podstawowej nr 3. Trzeba było wykazać się dobrą znajomością treści książki i rozwiązać test. Sześć osób, które najlepiej napisały test przechodziły do drugiego etapu – części ustnej.

Naszą szkołę reprezentowały:

Hanna Serafińska z kl.6a, Zofia Kohnka z kl.8g i Zuzanna Boruszewska z kl.8b, która awansowała do finału i zajęła II miejsce.

Sukcesy Siatkarzy w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Sulechowie 16.11.2021r. zostały rozegrane Finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w 4-siatkarskich chłopców. Do finału awansowały cztery najlepsze szkoły z całego województwa lubuskiego:
          SP 8 Nowa Sól, SP 1 Sulechów, SP1- Sulęcin, SP Witnica.
          Naszą szkołę reprezentowali: Boruszewski Michał, Łukowski BartekSieradzki DawidWarakomski MateuszAdamcewicz KsaweryRychlik JakubNowak ŁukaszTraskowski WojtekAdykowski OskarJakub ZgiebHubert Zięba.
          Po bardzo emocjonujących meczach (każdy z każdym )nasz zespół zdobył BRĄZOWY medal co jest wielkim sukcesem chłopców szczególnie z klasy 5  którzy są uczniami klasy sportowej i z meczu na mecz pokazywali coraz większe umiejętności.

Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie było w tym roku uroczystego apelu, ale wszystkie klasy I-III w swoim gronie realizowały elementy tego ważnego wydarzenia. Uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na galowo, aby w ten sposób podkreślić doniosłość święta. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 został odśpiewany w salach lekcyjnych hymn państwowy. Ponadto klasy stworzyły plakaty z dokończeniem zdania: „Jesteśmy patriotami, więc…”, z którymi potem miały zrobione patriotyczne zdjęcia.
          Cały dzień upłynął nam w podniosłej, świątecznej atmosferze.

Alina Guzikowska

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

W sobotę 6 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Czacha się buntuje” . Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:
          Lea Gorbaczuk  kl. 3b
          Maja Gorbaczuk  kl.5c
          Agata Sznajder kl.5b
          Eliza Wietecka kl.5b
          Bartosz Reinert kl.5a
          Do finału zakwalifikowali się i zostali nagrodzeni Bartosz Reinert , który zajął III miejsce oraz Maja Gorbaczuk VI miejsce.

Gratulujemy!