• Interaktywne spotkanie z bajką

          W dniu 8 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w interaktywnym przedstawieniu. W trakcie seansu dzieci przeniosły się na plany filmowe z bajek: "Pinokio", "Sindbad", "Królowa Śniegu"oraz" Pokahontas". 

          Paulina Jacków,
          nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

            


          Szkolny Konkurs Recytatorski 

          17 lutego 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III. Był to pierwszy etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego realizowanego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2022. Na scenie zaprezentowało się 16 recytatorów, których występy oceniało jury w składzie: pani Danuta Kaźmierczak, pani Daria Stachowicz i pani Grażyna Zaworonko. Uczniowie doskonale poradzili sobie z doborem tekstów i ich interpretacją, dlatego komisja artystyczna nie miała łatwego zadania. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Hannie Wisze z kl. IIIa, drugie miejsce uzyskał Igor Włodarczyk z kl. IIIa, trzecie miejsce zdobyła Marta Borowska z kl. IIIc. Te osoby będą reprezentować naszą szkołę w przeglądzie powiatowym, który odbędzie się z Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku.  Jury postanowiło również wyróżnić dwa występy: Zuzanny Wesołek z kl. IIb oraz Katarzyny Kazubskiej z kl. IIIa. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, zakładki do książek oraz cienkopisy, a zwycięzcy również książki.

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania, a laureatom życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

          Alina Guzikowska


          Czuwaj! 

          Jesteśmy z klasy 5b, należymy do ZHP 26DH "Poszukiwacze Zieleni". W dniu 22.02.2022 obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej (w skórcie DMB). Dla harcerzy jest to dzień przyjaźni. Okazując szacunek do naszego święta, w tym dniu zuchy, druhowie i harcerze ubierali mundury lub zakładali chusty.

          Dodatkowo tego dnia organizuje się gry terenowe, ogniska, wysyła się kartki z życzeniem itp. Obchodzimy ten dzień dokładnie w dzień urodzin Roberta Baden-Powell'a w skrócie Bi-Pi.

          Zosia Chorążyk i Alicja Jastrzębska z klasy 5b


          Wilk i Ciotka "laureatami"  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

          Laureaci szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego wystąpili 2 marca na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku, równie wspaniale prezentując się w powiatowym przeglądzie recytatorskim. Mamy zwycięzców i wyróżnionych! 
          W wojewódzkim finale Konkursu Recytatorskiego wystąpią:
          w kategorii kl. I-III Igor Włodarczyk z kl. IIIa z wierszem "Wilk u dentysty" Tadeusza Śliwiaka w kategorii kl. IV-VI
          Igor Fedan z kl. VIa z utworem "Sześć krzyżyków ciotki, czyli kuracja upiększająca" Ludwika Jerzego Kerna
          Wyróżnione zostały: Marta Borowska z kl. IIIc, Eliza Pańczak z kl. IVa oraz Maja Bartkowiak z kl. Va.
          Serdecznie gratulujemy i liczymy na równie wspaniałe występy w wojewódzkim grande finale.

          Daria Stachowicz

               


          Ciotka, chrząszcz, kaczuszki oraz Paweł i Gaweł w jednym stali domu, czyli słów parę o Szkolnym i Powiatowym Konkursie Recytatorskim

          W piątkowe popołudnie, 25 lutego zaprezentowało się  w Szkolnym Konkursie Recytatorskim jedenaścioro uczestników. Jury, w składzie, panie, Halina Wróbel i Alina Guzikowska, wysłuchało ciekawych interpretacji znanych i mniej popularnych utworów polskich poetów, Fredry, Tuwima, Brzechwy, Chotomskiej, Gałczyńskiego. Szczególną uwagę Komisji przykuły wykonania młodych recytatorów, którzy w sposób nietuzinkowy, odpowiednio intonując, zaprosili słuchaczy do domu Ciotki, która lubiła się upiększać, domostwa zwaśnionych sąsiadów, Pawła i Gawła, na stację, na której stała sapiąca lokomotywa, na dróżkę, na której spacerowały kaczuszki, czy na łąkę do świata Chrząszcza i wołu.
          Panie jurorki postanowiły wyłonić w kategorii klas IV-VI laureatów:
          Elizę Pańczak z kl. IVa za zaprezentowanie wiersza "Trudny rachunek" Juliana Tuwima
          Lenę Redzińską z kl. IVc za interpretację utworu pt. "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry
          Maję Bartkowiak z kl. Va za prezentację wiersza pt. "Chrząszcz" Jana Brzechwy
          Igora Fedana z kl. VIa za niebanalną interpretację utworu Ludwika Jerzego Kerna pt. "Sześć krzyżyków ciotki, czyli kuracja upiększająca"
          Wyróżnienia otrzymały uczennice z kl. IVa:
          Aleksandra Kaczmarek  oraz Lilianna Starek.

           


          Lody zostały przełamane

          23 lutego, korzystając, przed "pierwszymi roztopami", z ostatniej szansy jazdy na lodowisku, uczniowie klas IVe, Va oraz Vd wraz ze swoimi opiekunkami wyruszyli pełni energii autokarem do Głogowa. Byli i tacy, którzy byli w posiadaniu swojego sprzętu. Z plecaków połyskiwały między innymi bielutkie łyżwy  figurówek. Na miejscu ci, którzy mieli już styczność z jazdą na lodzie, ochoczo ustawili się po sprzęt z wypożyczali. Niektórzy mieli obawy, czy pierwsze zetknięcie z taflą lodu nie skończy się serią upadków. W pogotowiu były pingwinki, które miały pomóc w zachowaniu balansu. O dziwo, rzadko kto z nich korzystał, bo nawet amatorzy po pierwszym odepchnięciu łyżew, raźno trzymali się na lodzie. Nikt przysłowiowo nie został na lodzie, ponieważ wprawieni w jeździe, w każdej chwili oferowali swoją pomoc początkującym kolegom i koleżankom. Radości było co nie miara, a zostało to uwiecznione na zdjęciach. Niektórzy zapowiadają, że teraz na dobre rozpoczęła się ich przygoda z łyżwami, którą zamierzają kontynuować w nowym zimowym sezonie. Jazda na łyżwach to nie "zamki na lodzie". Marzenia mogą się ziścić. 

          Daria Stachowicz

            

           

           

          W dniach 22 lutego i 31 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie Filharmonii Zielonogórskiej. Artyści zaprezentowali brzmienie wiolonczeli, pianina oraz skrzypiec podczas przedstawienia "O skrzatach, gnomach i królu gór". Piękne stroje oraz dźwięk skrzypiec, fagotu i puzona zostały zaprezentowane podczas "Bajki o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach".

          Paulina Jacków

            


          Uczniowie klasy Ia ukończyli  międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego", który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

          wychowawczyni Paulina Jacków

           


          W ramach budżetu w części dotyczącego środków dedykowanych uczniom o specjalnych potrzebach kształcenia zostały wyremontowane i oddane do użytku sale, w których będą odbywały się zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W jednej z nich znajduje się gabinet terapii EEG-BIOFEEDBACK, w drugiej kącik logopedyczny z lustrem, monitor interaktywny z programami multimedialnymi, różnego rodzaju pomoce dydaktyczne. Przytulna aranżacja wywołuje zachwyt i uśmiech na twarzach uczniów naszej szkoły.


          Dni bezpiecznego internetu są doskonałą okazją do przeprowadzenia zajęć dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Pan Grzegorz Boruszewski specjalista ds. cyberbezpieczeństwa co roku prowadzi w naszej szkole warsztaty, na których młodzież dowiaduje się o zagrożeniach i poznaje zasady bezpiecznej aktywności w sieci. Tym razem zwieńczeniem zajęć był konkurs, polegający na odszukaniu ukrytych komunikatów w komputerze, tzw. flag. Laureatkami zostały Olivia Półtorak, Lena Prałat i Zofia Bezak. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Orange Polska, a zwyciężczynie konkursu udzieliły wywiadu do gazety KRĄG oraz wzięły udział w audycji Radia Zachód z cyklu Cyberprzezorni.

           Lena Prałat i Olivia Półtorak, klasa 7 e