• Obrazy nitką malowane

Uczniowie klas szóstych wykorzystując narzędzia do obróbki drewna oraz włókna wykonywali obrazy.

• Pierwsze próby gotowania w klasie 6d zakończyły się sukcesem - dziewczyny przygotowały pyszne gofry z bitą śmietaną i owocami. W ruch poszły miksery, gofrownice i udało się! To była ciekawa lekcja techniki.

• ​​​​​​​Podczas Jasełek, uczennice klasy piątej pod opieką nauczyciela muzyki korzystały z miksera audio, zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Świąteczne wypieki

Właśnie przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. To czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania kolejnych zajęć kulinarnych. Grupa uczennic z klasy 6b i 6c przygotowała swoje przepisy pieczenia pierników.
        Wspólne rozmowy o tradycjach świątecznych w naszych domach, zapach pieczonych pierniczków, ich lukrowanie sprawiły, że wspólnie poczułyśmy świąteczną atmosferę.

• ​​​​​​​Trasowanie, przerzynanie i piłowanie to nie lada wyzwanie

Na lekcjach techniki szóstoklasiści doskonalą swoje umiejętności z zakresu obróbki drewna. Zadanie polegało na wykonaniu breloczka do kluczy. Więc miary, piły, pilniki i wiertarki poszły w ruch. Okazało się, że uczniowie doskonale wykonali to zadanie, ku zaskoczeniu nawet ci, którzy nigdy nie trzymali w rękach narzędzi do obróbki drewna. Brawo!

• Zajęcia techniki w klasie 5a z wykorzystaniem zestawów LEGO SPIKE Prime. Podczas zajęć uczniowie budowali i programowali roboty.

Kolejne lekcje z robotami...

• Na osiedlu

Jednym z tematów realizowanych na lekcjach techniki w klasie szóstej jest projekt makiety osiedla. Uczniowie na pierwszych godzinach omawiali cechy funkcjonalnego osiedla, planowali rozmieszczenie obiektów, instytucji.
        Następnie szóstoklasiści budowali zaprojektowane przez siebie osiedla. Zadanie miało na celu było poznanie funkcjonalnego osiedla, rozwijanie twórczej aktywności, wyobraźni przestrzennej oraz wykorzystanie materiałów papierniczych, tworzyw sztucznych.

• Już we wrześniu rozpoczęły się pierwsze zajęcia w pracowni kulinarnej. Uczennice klas szóstych przygotowywały posiłki z wykorzystaniem dostępnych urządzeń. Wspólnie mieliśmy okazję spróbwać pancake'ów, pączków, kurczaka z ryżem i warzywami. Było pysznie!