• ROK SZKOLNY 2018/2019

16 października 2018r.
           Po raz piąty rozpoczęliśmy czytanie z Bratkiem. W tym roku do akcji przystąpiły cztery klasy pierwsze oraz wszystkie drugie i trzecich. Pierwszoklasiści rozpoczęli od obejrzenia filmu pt. "O narodzinach Bratka". W klasie 1b dzieci po obejrzeniu bajki od razu przystąpiły do malowania Bratka i to w programie Paint - bo miały zajęcia z informatyki.
          Nasi wolontariusze, a są nimi uczniowie klas IV-VIII będą odwiedzać dzieci w klasach i czytać im bajki Bratka wg ustalonego harmonogramu.

ROK SZKOLNY 2017/2018

16.04.2018
            Jak co roku, w ramach akcji "Poczytaj Bratkowi", organizowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych na najpiękniejszą ilustrację do bajki czytanej z Bratkiem. I tym razem pierwszoklasiści wykazali się niezwykłymi talentami plastycznymi. Oto one.

16.10.2017

To już czwarty rok naszej akcji. Rozpoczęliśmy czytanie. W tym roku jest nas całkiem sporo - do akcji przystąpiły wszystkie klasy pierwsze, drugie oraz większość trzecich. Na początku uczniowie klas pierwszych musieli poznać Bratka, więc obejrzeli film o jego narodzinach. Bardzo im się podobał. Nasi wolontariusze odwiedzają dzieci w klasach i czytają im bajki Bratka wg ustalonego harmonogramu.

8.11.2017
          W ramach akcji "Poczytaj Bratkowi" rodzice uczniów klas pierwszych zostali zapoznani z celami akcji oraz obejrzeli film pt. "Niewyspane dzieci. Przyczyny i skutki".

ROK SZKOLNY 2016/2017

03.10.2016

To już trzeci rok akcji "Poczytaj Bratkowi" w naszej szkole. Tym razem będziemy czytać bajki z Księgi Bratka nie tylko klasom pierwszym, ale i drugim i trzecim. Do akcji zgłosili się następujący wolontariusze:

Kacper Kierzyk  IVc
          Daniel Wiecha IVc
          Eliza Tądel IVc
          Martyna Sawicka IVc
          Amelia Kadziewicz IVc
          Ola Rakowska IVd
          Weronika Bączykowska Va
          Emilia Kałuska Va
          Mateusz Antonowicz Va
          Julia Dudek Vc

Życzymy im wytrwałości i miłych chwil spędzonych na wspólnym czytaniu.

ROK SZKOLNY 2015/2016

25.04.2016

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym. Wpłynęło wiele prac, te wyróżnione należą do:
          Emilii Bony z Ib, Franciszka Augusyniaka z Ia, Zuzanny Mordzak z Ia, Szymona Ditmara z Ia, Kornelii Chrzęściewskiej z Ie oraz Julity Niemczynowskiej z klasy If.

01.10.2015
          Rozpoczęliśmy drugi rok akcji "Poczytaj Bratkowi". Tym razem zaproszenie przyjęło siedem klas pierwszy. Nasi wolontariusze czytają pierwszakom bajki terapeutyczne z Księgi Bratka. Na przerwach (i nie tylko) w kąciku
          czytelniczym w bibliotece stały ruch - dzieci przychodzą, przeglądają, czytają książeczki,  bawią się z Bratkiem.  Jest wesoło i miło. Na zdjęciu wolontariusze wraz z organizatorkami szkolnej akcji "Poczytaj Bratkowi".

ROK SZKOLNY 2014/2015

15.06.2015
          Zakończyliśmy spotkania z Bratkiem. Dotychczas udało nam się zrealizować następujące zadania: w czytelni powstał kącik czytelniczy "Poczytaj Bratkowi" - tam, nie tylko pierwszaki, spotykają się z Bratkiem, czytają i oglądają książeczki; pierwszoklasiści poznali i zaprzyjaźnili się z Bratkiem - obejrzeli filmy "O narodzinach Bratka", "O podróżach Bratka" oraz "Już jestem samodzielny, czyli dlaczego warto być wyspanym"; na zebraniach klasowych rodzice niektórych klas pierwszych obejrzeli film "Niewyspane dzieci" i porozmawiali z wychowawcami na jego temat. Przez osiem miesięcy nasi wolontariusze - uczniowie klas trzecich i piątych czytali różne książki. Okazało się, że pierwszakom najbardziej podobała się Księga bajek terapeutycznych. W nowym roku szkolnym znów będziemy czytać z Bratkiem.

15.05.2015
          W ramach akcji "Poczytaj Bratkowi" został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Ilustracja do bajki czytanej z Bratkiem". Wyróżnione osoby nagrodzono i wręczono im pamiątkowe dyplomy.

06.10.2014
          Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji wydawnictwa OPERON „Poczytaj Bratkowi”. Uczniowie klas trzecich i piątych będą czytać książki swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas pierwszych. Realizowany program „Poczytaj Bratkowi” ma na celu m.in. upowszechnić czytelnictwo wśród uczniów, rozwijać zainteresowania czytaniem książek oraz pomóc sześcioletnim pierwszoklasistom w adaptacji do szkoły. Opiekę nad realizacją programu będą sprawować panie Elżbieta Matych i Jolanta Liniart.