• kwiecień

        • XV Drużynowy Konkurs Matematyczny

          W kwietniu i maju  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  eliminacjach do XV Drużynowego Konkursu Matematycznego. Uczniowie rywalizowali na poziomie klas 4-8. Laureaci szkolnych eliminacji, którzy będą reprezentować naszą szkołę w XV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który w tym roku odbędzie się 8.06.2019 w SP 5 w Nowej Soli.

          KLASA 4
          SZYMON JANUS oraz MIKOŁAJ OSTOJSKI
          MAJA ROLA oraz FRANCISZEK JEDYŃSKI
          KLASA 5
          MARTYNA SAWCZUK oraz OLGA KOCHAŃSKA
          KAROLINA ŻUBEREK oraz EWELINA MACKIEWICZ
          KLASA 6
          ALEKSANDRA SZMYT oraz MAJA WŁODARCZYK
          PATRYCJA FRACKOWIAK oraz WIKTORIA HUBERT
          KLASA 7
          JAKUB KRUK oraz MICHAŁ OSTOJSKI
          EMIL MALINOWSKI oraz ŁUKASZ PĘPKOWSKI
          KLASA 8
          MARTYNA BOCHEŃSKA oraz MICHAŁ WITKO
          NIKOLA BRZOZOWSKA oraz KAMIL BANDUROWSKI

          Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu: B. Bohonos - klasy 4, J. Molas - klasy  5,  R. Gorockiewicz - klasy 6, K. Dobrowolska - klasy 7 i J. Godziewska - klasy 8.


          Szkolny Konkurs Matematyczny klas 8

          4 kwietnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 8. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Do etapu międzyszkolnego (czyli do Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Matematycznego Klas 8) zakwalifikowały się cztery osoby, które uzyskały największą liczbą punktów. Są to:


          1. Martyna Bocheńska z klasy 8b (I miejsce),
          2. Michał Witko z klasy 8b (I miejsce),
          3. Nikola Brzozowska z klasy 8b (II miejsce),
          4. Kamil Bandurowski z klasy 8b (III miejsce).

          Gratuluję laureatom oraz życzę dalszych sukcesów na etapie międzyszkolnym.

          Jowita Godziewska,
          organizator konkursu


          Święty Jerzy triumfował nad recytatorskim smokiem

          Mamy zwycięstwo! 2 kwietnia Emilia Kałuska z kl. VIIa, niczym legendarny święty Jerzy, bohater liryczny w wierszu pt."Wina K. K. Baczyńskiego, pokonała w wielkim stylu "recytatorskiego smoka", który liczył sobie około dwudziestu głów. Smok nie chciał się tak łatwo poddać, bowiem i on był godnym przeciwnikiem naszej zwyciężczyni, choćby uczniowie reprezentujący naszą Szkołę, Roksana Gudz, Maja Rola, Natan Zapał i Nadia Rasińska. Wszyscy uczestnicy zostali najpierw wyłonieni na etapie szkolnym.

          Całe wydarzenie miało miejsce w nowosolskim Liceum Ogólnokształcącym, którego patronem jest Krzysztof Kamil Baczyński, poeta Kolumb, zapowiadający się na wielkiego twórcę, obdarzony niebywałym talentem literackim. Niestety tragiczny w skutkach udział w powstaniu warszawskim przerwał tak młode życie poety.
          Ogólnopolski Konkurs Recytatorski pod hasłem "Baczyniak" poświęcony twórczości K. K. Baczyńskiego odbywa się corocznie w nowosolskim Liceum. W tym roku powitano naszych uczniów wraz z opiekunką, panią Darią Stachowicz oraz wszystkich przybyłych, przenosząc nas do czasów przedwojennej Warszawy, a uczniowie L.O. z  wielką estymą i kulturą odnosili się do wszystkich przybyłych gości. Preludium recytacji wierszy bohatera spotkania było przedstawienie teatralne w wykonaniu młodych licealistów pod kierunkiem nauczycielki historii. Przed ogłoszenie wyników zebrani mogli oglądnąć wielokrotnie nagrodzony spektakl Teatru "Avis". Emocjom rywalizacji oraz doznaniom artystycznym nie było końca.

          Emilia, prezentując wiersz pt. "Wina", wygłosiła tym samym poetycką myśl poety: "to wszystko takie krótkie, a już się nie wróci". Pomimo jej pesymistycznej nuty mamy nadzieję, że coś się kończy, ale coś się zaczyna. Nasza zwyciężczyni już teraz zapowiedziała udział w kolejnej edycji Konkursu. Możemy być dumni, że w naszej szkole są tak utalentowani uczniowie. Niechaj Krzysztof Kamil Baczyński stanie się dla nich doścignionym wzorem.

          Daria Stachowicz,
          nauczycielka języka polskiego


          W dniu 1 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach "Krainy Eksperymentów". Tym razem dowiedzieli się jak funkcjonuje układ oddechowy. Obserwowali proces wdechu i wydechu człowieka. Dzieci samodzielnie wykonały przestrzenny model układu oddechowego.


          Paulina Jacków, wychowawczyni Ie