• luty

• II etap ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”

W czwartek 28 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Drużyny (w dwóch kategoriach wiekowych) rozwiązywały test z pytaniami do treści książek wyznaczonych przez organizatora. Uczniowie mieli miesiąc czasu na przeczytanie książek i zapamiętanie jak największej ilości szczegółów. Najlepsze drużyny awansują do III etapu-wojewódzkiego. Wyniki będą 5 marca. Trzymamy kciuki za nasze drużyny, które reprezentowały:

W kategorii I-IV W kategorii V-VIII
          Hanna Serafińska kl. IIIa Zuzanna Boruszewska kl.Vb
          Olivia Półtorak kl.IVb Daria Kopeć kl. VIIb
          Lena Prałat kl.IVb  Weronika Bączykowska kl.VIIa

Jolanta Liniart

fot. Edward Gurban

Randka w ciemno z książką

Już po raz trzeci 14 lutego w bibliotece szkolnej zorganizowano akcję Randka w ciemno z książką. Uczniowie z klas I-IV i V-VIII  randkowali w ciemno z książkami. Akcja promująca czytelnictwo polegała na wypożyczaniu książek, które były zapakowane i obwiązane czerwoną wstążeczką. Czytelnicy przy wyborze książek kierowali się tylko krótkimi wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. W tym dniu wypożyczano też książki w czerwonych okładkach, które były wyeksponowane na regałach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorkami akcji były: p. Jolanta Liniart i p. Agnieszka Dębska.

Z ramienia Samorządu Uczniowskiego klasa Ve zorganizowała pocztę walentynkową. Uczniowie naszej szkoły mogli przez cały tydzień wrzucać kartki i listy do specjalnie przygotowanej skrzynki. Poczta została dostarczona w 14 lutego w  Dniu Zakochanych. Była to miła forma okazania komuś naszej sympatii. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na czerwono.

Agnieszka Dębska,
          wychowawczyni klasy Ve

W krainie eksperymentów

W dniu 4 lutego uczniowie klas I-III sprawdzali czy kapusta ma "peHa". Dowiedzieli się o kwasach i zasadach i poznali różne przykłady. Określali własności substancji - pH.

Paulina Jacków,
          wychowawczyni Ie

Niech żyje karnawałowa zabawa!

W dniach od 30 stycznia do 6 lutego odbyły się w naszej szkole imprezy karnawałowe. Klasy I-IV miały bal karnawałowy, a klasy V-VIII dyskotekę. Zabawę poprowadził i o dobry nastrój bawiących się zadbał DJ Michał Bajon. Uczestnikom nie zabrakło dobrych rytmów i humoru.

Imprezę zorganizował Mały i Duży Samorząd Uczniowski

8B, 7C i 7D w SKOKOLOCO  oraz na EDUKACJI FILMOWEJ w Zielonej Górze

7 lutego 2019 r. uczniowie klasy 8B, 7C i 7D wraz z wychowawczyniami (p. Jowitą Godziewską, p. Joanną Szostak oraz p. Darią Stachowicz) bardzo aktywnie rozpoczęli dzień – od wizyty w Parku Trampolin SKOKOLOCO. Następnie udali się do auli Uniwersytetu Zielonogórskiego na lekcję multimedialną pod hasłem „Prześwietlamy reklamy”. Podczas lekcji w kinie, prowadzonej przez zawodowego aktora, uczniowie m. in. poznali najważniejsze funkcje reklamy, przeanalizowali środki językowe wykorzystane w reklamach oraz nauczyli się świadomego odbioru reklam. Na koniec obejrzeli zarówno wzruszający, jak i pełen humoru film o dojrzewaniu młodych ludzi pt.: „Biała jak mleko, czerwona jak krew”. Wszyscy w rewelacyjnych nastrojach wrócili do domu.

Jowita Godziewska