• Szkolny Konkurs Matematyczny Klas III

  11 czerwca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Klas III. Jak co roku wybrani uczniowie z każdej klasy przystąpili do rozwiązania pięciu zadań tekstowych. Trzeba było wykazać się nie tylko zdobytymi na lekcjach umiejętnościami, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Najlepszymi z najlepszych okazali się:

  I miejsce – Weronika z III g
  II miejsce – Kornelia z III e
  III miejsce – Michał z III e

  Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.


  Szkolny Konkurs Matematyczny Klas III - Obrazek 1
  Organizatorki: Danuta Kaźmierczak i Jolanta Kwocz

   

   

 • XVI Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Czar Par"

  9 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli odbył się już XVI Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Czar Par", w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Każda szkoła podstawowa w mieście typowała po dwie drużyny dwuosobowe, które zmagały się z matematyką w różnych konkurencjach. A były to: sudoku, krzyżówka matematyczna, gra planszowa, domino i zadanie tekstowe. W sumie startowało 16 drużyn. Uczniowie musieli mocno przykładać się do pracy, ponieważ część zadań była ograniczona czasem.
  Naszych reprezentantów przez kilka tygodni przygotowywała pani Jolanta Kwocz. Wysiłek bardzo sie opłacił, ponieważ Maja i Weronika z III g wróciły z pucharem zdobywając I miejsce, natomiast Klaudia Reinert i Damian Nawrot z III c zajęli III miejsce. Oprócz pucharów organizatorzy przygotowali drobne gadżety dla każdego uczestnika, za co serdecznie dziękujemy. Gratulacje! Młodym matematykom życzymy dalszych sukcesów w klasach wyższych.

  XVI Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Czar Par" - Obrazek 1
  Jolanta Kwoch,
  nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

   

 • Korowód Święta Solan

  7 czerwca br. uczestniczyliśmy w barwnym korowodzie "100 lat Niepodległości". Korowód Święta Solan - Obrazek 1

 • Szkolny Konkurs Czytelniczy

  24 maja odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. I-III „Mole książkowe”. Wzięło w nim udział 13 uczniów. Dzieci z klas pierwszych i drugich miały przeczytać wybrane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz dwie baśnie Andersena, natomiast z klas trzecich książkę Pawła Beręsewicza pt. „Co tam u Ciumków?”. Konkurs został przeprowadzony przy użyciu nowoczesnych technologii, a mianowicie oprogramowania Flow. Uczestnicy czytali pytania wyświetlane na ekranie projektora i udzielali odpowiedzi za pomocą pilotów.
  W kategorii klas pierwszych i drugich wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce – Jakub Burda z kl. IIb
  II miejsce – Kacper Lorenz z kl. IIb i Agata Szynder z kl. Ib
  III miejsce – Tymoteusz Osuch z kl. Ib i Filip Wojtysiak z kl. IIa

  W kategorii klas trzecich zwycięzcami zostali:
  I miejsce – Natalia Stodulska z kl. IIId
  II miejsce – Amelia Kierzyk z kl. IIIg
  III miejsce – Maja Bereżańska z kl. IIIg

  Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a zwycięzcy nagrody książkowe. Uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

  Szkolny Konkurs Czytelniczy - Obrazek 1

   


  Alina Guzikowska i Paulina Jacków,
  organizatorki konkursu

   

 • 29 maja 2018 r. p. Jowita Godziewska oraz p. Renata Gorockiewicz przeprowadziły Szkolny Konkurs Matematyczny SUDOKU wśród uczniów klas 5-7. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Trzy osoby, które jako pierwsze bezbłędnie rozwiązały tę liczbową łamigłówkę zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego. Byli to: Martyna Bocheńska (z kl. 7B), Jakub Kruk (z kl. 6B) oraz Mateusz Urbaniak (z kl. 7A). 
  4 czerwca 2018 r. laureaci etapu szkolnego udali się do SP 6 w Nowej Soli, gdzie układali SUDOKU rywalizując z uczniami z innych nowosolskich szkół. Martyna Bocheńska (z kl. 7B) zajęła II miejsce w etapie międzyszkolnym.  
  W konkursie tym oprócz laureatów wyróżniono uczniów za bardzo dobry wynik. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Jakub Kruk (z kl. VIB).

  Jowita Godziewska,
  nauczyciel matematyki

 • Wojewódzki przedmiotowy konkurs języka angielskiego

  Dnia 10 maja 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał wojewódzkiego przedmiotowego konkursu języka angielskiego. Konkurs składał się z części pisemnej (test) i ustnej. Do zdobycia było 60 punktów. W zmaganiach brało udział 45 uczniów z  sześciu rejonów województwa lubuskiego. Tytuł laureata przysługiwał od 90% zdobytych punktów.
  Uczennica naszej szkoły Sandra Gurling z klasy 7d zdobyła 50 punktów (83,3 %) uzyskując tytuł finalisty.

  Gratulujemy!

  Agnieszka Kościelniak,
  nauczycielka języka angielskiego

 • Podczas obchodów Dnia Dziecka, zorganizowanych w naszej szkole 30 maja, już po raz trzeci dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszyscy uczniowie klas I-VII zebrali się na placu apelowym i czytali przyniesione ze sobą książki. Przy okazji włączyliśmy się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie ubrani byli w białe i czerwone koszulki i ustawili się formując biało-czerwoną flagę.
  Następnie uczennica klasy VIa Weronika Bączykowska przeczytała  na głos fragment książki „Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”.

  Jolanta Liniart

 • Szkolny piknik z okazji Dnia Dziecka

  30 maja br. w Gimnazjum nr 3 odbył się szkolny piknik z okazji Dnia Dziecka. Szkolny piknik z okazji Dnia Dziecka - Obrazek 1
   

 • Dni 31.05 - 01.06.2018 są wolne od zajęć dydaktycznych. W dniu 1 czerwca w świetlicy szkolnej będą odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów naszej szkoły.

 • W dniach 22, 23 i 24 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez  MZGK. Akcja ekologiczna odbyła się w Stacji Uzdatniania Wody. W bardzo miłej atmosferze uczniowie poznali procesy technologiczne zachodzące w Stacji. Obserwowaliśmy "Wodne labolatorium" i malowaliśmy w "Plastycznej pracowni Hipcia". Dzieci podczas konkursów mogły wykazać się wiedzą o wodzie i ochronie środowiska naturalnego. Chwile wytchnienia zapewnił nam organizator podczas  pikniku na trawie w otoczeniu malowniczej przyrody.

   - Obrazek 1


   


  Paulina Jacków,
  nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

   

   

 • Wycieczka nad morze uczniów klasy 7B, 6C i 6D

  Uczniowie klasy 7B, 6C i 6D wraz z nauczycielami  – p. Jowitą Godziewską, p. Joanną Szostak i p. Angeliną Mackiewicz – udali się na trzydniową wycieczkę nad morze (w terminie 16 – 18 maja 2018 r.). Podczas zwiedzania Szczecina, Międzyzdrojów oraz Świnoujścia uczniowie poznali historię, architekturę oraz zabytki tych nadmorskich miejscowości. W Szczecinie uczniowie zwiedzili m.in.: Muzeum Komunikacji i Techniki oraz Zamek Książąt Pomorskich. Wśród atrakcji turystycznych Międzyzdrojów znalazły się: molo, Promenada Gwiazd, Gabinet Figur Woskowych, Amfiteatr, Bałtycki Park Miniatur, wzgórze Gosań,  Jezioro Turkusowe, Muzeum Przyrodnicze, Planetarium, Labirynt Luster… Duże zainteresowanie u uczniów wzbudziło zwiedzanie Fortu Gerharda w Świnoujściu oraz Podziemnego Miasta na Wyspie Wolin… Wspaniale było spędzić tych kilka słonecznych dni nad Bałtykiem!!!

  Wycieczka nad morze uczniów klasy 7B, 6C i 6D - Obrazek 1

  Jowita Godziewska,
  nauczyciel matematyki

 • Ósemkowy Teatr z przedstawieniem pt. „W moim magicznym domku” w magicznym Domu Książki - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli

  To już trzeci rok z rzędu, kiedy uczniowie naszej szkoły tworzący grupę teatralną Ósemkowy Teatr 11 maja wystąpili przed czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej oddziału dla dzieci w Nowej Soli z okazji „Tygodnia Bibliotek”.

  Nauczycielka języka polskiego i zarazem opiekunka grupy teatralnej, pani Daria Stachowicz przygotowała scenariusz sztuki teatralnej „W moim magicznym domku” na podstawie książki pt. „Szary domek” oraz wyreżyserowała spektakl, który uświetnił galę wręczenia „złotych kart” najmłodszym i zarazem najbardziej aktywnym czytelnikom Biblioteki.

  Przedstawienie nie odniosłoby takiego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie i talenty aktorskie uczniów naszej szkoły. W rolę Szarego Domku rewelacyjnie wcieliła się Iga Milewska z kl. Vc. Wszędobylskim, a jednocześnie pomocny Wiatrem był Natan Zapał z kl. VIIa. Kolejnymi tymczasowymi mieszkańcami Domku byli nietuzinkowi: Roksana Gudz z kl. VIIb w roli Srebrnego Wilka, Nadia Rasińska z kl. VIIa w roli Nocy, Kinga Solarewicz z kl. VIIb w roli dobrej Wiedźmy, Kacper Olczyk z kl. VIIb w przekonująco zagranej roli  Niszczydoma. Pięknie opowieść snuły: Wiktoria Antoszków z kl. VIIa w podwójnej roli narratorki i dobrego Duszka oraz Maja Rola z kl. VIIa w roli drugiej narratorki. Mieszkańcami Herbatkowego Miastka, którze nieskutecznie próbowali dokuczyć Szaremu Domkowi, byli: Hanna Dudziak z kl. VIIa, Amelia Wojciechowska z kl. VIIa oraz Horacy Kusz również z kl. VIIa. Niespodzianką w przedstawieniu był występ prawdziwego czarnego kota Dzidka, którego użyczyła do sztuki jego właścicielka, Wiktoria Antoszków. Ta rola była naprawdę niezapomniana.

  Sztuka opowiada o poszukiwaniu przez niedoceniany wśród mieszkańców Herbatkowego Miastka Szary Domek mieszkańca-przyjaciela, który podzielałby pasje i styl życia skromnego i zarazem pełnego otwartych okiennic i drzwi Domku z ulicy Wietrznej. Przesłanie spektaklu jest ponadczasowe i dlatego problemy, z którymi borykał się główny bohater, nie są obce współczesnemu odbiorcy. Jak to w bajkach bywa i tutaj mamy szczęśliwe zakończenie.

  Ósemkowy Teatr z przedstawieniem pt. „W moim magicznym domku” w magicznym Domu Książki - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli - Obrazek 1
  Daria Stachowicz,
  nauczycielka języka polskiego

   

   

 • Mocne judo w Nowej Soli

  W sobotę 19 maja odbyły się XX Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Dzieci i Młodzików w Judo o Puchar Prezydenta Nowej Soli. Zawody, których organizatorem był UKS Ósemka uświetnił swoją obecnością Prezydent miasta Nowej Soli pan Wadim Tyszkiewicz, który z ciekawością oglądał odbywające się walki. A na zawodach w których startowało 220 zawodników z 21 klubów z 4 województw oraz Niemiec było wszystko, interesujące walki, wspaniały doping, efektowne nagrody, super wypieki rodziców.

  Zawody odbyły się na 4 matach, na których sędziowie z Wrocławia prowadzili co jest bardzo istotne bezbłędnie zawody. Drużynowo pierwsze miejsce zdobyła UKS Ósemka, drugie wywalczył Ippon Kożuchów, a trzecie wywalczyła Sparta Sława.
  Zawodnicy z powiatu nowosolskiego osiągneli następujące wyniki: Ósemka Nowa Sól - złote medale Piwowarczyk Liwia, Kierzyk Amelia, Dudziak Zuzanna, Milewska Iga, Sokołowski Szymon,Malik Andrzej Jędraszak Kacper, Wyciszkiewicz Bartek, Delimata Ismail, Delimata Sławek, Pawłowski Wiktor - srebro wywalczyli Napieralski Nikodem, Kołtko Filip, Napieralska Oliwia, Radziusz Szymon, Buda Michał, Bakusiewicz Kuba, Wojtyniak Jakub, Półtorak Lucjan, Kierzyk Kacper brąz – Wyciszkiewicz Weronika, Trzaskowski Wojciech, Kołaczkiewicz Mateusz Olimp Nowa Sól złoto - Krawczyk Wojciech, Michalak Kamila, Ratajczak Hubert, Losiak Norbert, Markowski Szymon, Michalak Kamila srebrne - Losiak Szymon, Ippon Kożuchów złoto - Lena Piotrowska, Alicja Sawicka, Nadia Kąkol, Jan Bączykowski, Jakub Roszak, Dominika Maj, Zofia Malinowska, Jarych Mikołaj, Leon Gajowiec, Franciszek Kicyła srebro - Julia Jarych,Olek Gutowski, Wojciech Mende, Miłosz Ozgowicz,Laura Misztal, Matylda Wijatkowska, Jędrzej Bęben, Olivier Gajowiec brąz - Jędrzej Janikowsk, Kacper Szymkun, Hajime Bytom Odrański złoto - Sara Gurgacz, Klaudia Peter, Czeregiełko Karolina, Hubert Gurgacz, srebro - Anna Miarka, brąz Alicja Miarka.
  Organizatorzy dziękują rodzicom i Dyrekcji MOSIR-u w Nowej Soli - p. Grzegorzowi Roguli za pomoc w organizacji turnieju.

  Mocne judo w Nowej Soli - Obrazek 1  Andrzej Bączykowski,
  trener judo, nauczyciel wychowania fizycznego

   

 • Wycieczka do Zakopanego

  W dniach 07.05.-13.05.2018 r. odbyła się, zaplanowana we wrześniu, wycieczka do Zakopanego klas 4c i 7c. Głównym organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Teresa Myszko. Opiekunami były panie: Mirosława Ilnicka, Agnieszka Kościelniak (również współorganizator wycieczki), Agnieszka Łapacz.  W opiece nad dziećmi pomagał również pan Paweł Oleksiak.

  W drodze do Zakopanego zwiedziliśmy kopalnię soli w Bochni. W czasie wycieczki mieliśmy okazję podziwiać panoramę Tatr z Gubałówki. Wędrowaliśmy po Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Strążyskiej i do Morskiego Oka. Po długich wędrówkach odpoczywaliśmy w basenach w kompleksie Termy Chochołowskie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Wawel i Stare Miasto w Krakowie. Pogoda i humor dopisywały.

  Wycieczka do Zakopanego - Obrazek 1


  Agnieszka Kościelniak, Teresa Myszko

 • - Obrazek 115 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. Za osiągnięcie bardzo wysokich wyników – wyróżnionych zostało 21 uczniów z naszej szkoły.

  Wśród zwycięzców znaleźli się: Patryk Pilarz z kl. 2a, Filip Wojtysiak z kl. 2a, Oskar Adykowski z kl. 1c, Maja Gorbaczuk z kl. 1c, Franciszek Jedyński z kl. 3g, Olivia Półtorak z kl. 3b, Szymon Janus z kl. 3f, Mikołaj Ostojski z kl. 3f, Kornelia Chrzęściewska z kl. 3e, Wiktor Pawłowski z kl. 3g, Maja Rola z kl. 3g, Maja Tkacz z kl. 3a, Wiktor Domagała z kl. 3c, Olga Kochańska z kl. 4e, Antoni Chorostkowski z kl. 4a, Aleksandra Szmyt z kl. 5b, Julia Trela z kl. 5b, Jakub Czapliński z kl. 5b, Weronika Gruchacz z kl. 5c, Zofia Dubaniowska z kl. 6c, Jakub Kruk z kl. 6b.
  Wymienieni uczniowie otrzymają dyplom oraz nagrodę książkową.

                                                                                                                                    Jowita Godziewska, szkolny organizator konkursu

 • Pierwszoklasiści programują...

  W piątek 27 kwietnia br. odwiedzili nas pierwszoklaści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Soli. Zostali oni zaproszeni, w ramach lekcji otwartych programu Aktywna tablica, na zajęcia z programowania. Dzieci grając w grę "Scottie Go!", programowały ruchy małego kosmity, układając kafelki na planszy. Następnie "sczytywały" ułożony program za pomocą kamery internetowej do komputera. Na ekranie monitora mogły zobaczyć efekt swojej pracy. Nie dla wszystkich zabawa okazała się łatwa, za to wszystkim się podobała. W maju na podobne zajęcia przybędą uczniowie z innych szkół.

  Elżbieta Matych,
  nauczycielka informatyki

   

 • Olimpiada Pierwszej Pomocy

  W czwartek 10 maja odbyła się Olimpiada Pierwszej Pomocy organizowana przez Polski Czerwony Krzyż w nowosolskim Parku Krasnala. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a Adrianna Krzyśko oraz Wiktoria Orszulak. Zespół zajął II miejsce ze stratą jednego punktu.

  Pozoracje były bardzo realistyczne i oryginalnie zaaranżowane. Oprócz zdrowej rywalizacji, była też świetna zabawa i miła atmosfera. Zawodniczki są zadowolone z wyników i liczą na równie dobre w przyszłym roku, całe zawody opisują bardzo pozytywnie. Do konkursu byłyśmy przygotowywane przez szkolnego opiekuna koła PCK panią Marię Frąckowiak.

  Adrianna Krzyśko
  uczennica klasy VIa

 • W dniu 26 kwietnia uczniowie klasy III b i III d wraz z opiekunami zwiedzali Wrocław. Pierwszym punktem programu było Afrykarium - oceanarium prezentujące ekosystemy wodne i lądowe fauny Afryki. Kolejnym Hydropolis, w którym mieliśmy okazję obejrzeć wodę z różnych, fascynujących perspektyw. Na samym końcu na Rynku Wrocławskim uczniowie podążali śladami miniaturowych krasnali. Wycieczka była bardzo udana. Pozostaną nam po niej miłe wspomnienia i piękne zdjęcia.

   - Obrazek 1 


  Paulina Jacków, Alina Guzikowska
  nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

 • Czy znamy historię naszego miasta?
  Próbą zastanowienia się nad tym pytaniem była nasza wizyta w Muzeum miejskim. 25 kwietnia, piękna pogoda sprzyjała naszej wędrówce „Szlakiem solnym po Nowej Soli”. Spotkanie prowadziła pani Joanna Wojtasik, ciekawie opowiadając o Nowej Soli.
  Po spacerze zajrzeliśmy do sal muzeum, w których Pani Joanna omawiała ekspozycje poświęcone militariom, powstaniu naszego miasta oraz przyrodzie doliny Odry. Kolejnej części spotkania obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych uczniów z nowosolskich szkół „Drogi do Niepodległości”. Każdy z nas, oddał swój głos na najciekawszą pracę plastyczną. Pobyt w muzeum był ciekawą lekcją, bowiem mieliśmy okazję poznać oraz pogłębić wiadomości o naszym mieście.

   - Obrazek 1
  Uczniowie klasy VIb wraz z wychowawcą

 • Udział uczniów klasy 5B w konkursie „ZGRANI Z GRAMI”

  25 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 5B wraz z nauczycielką matematyki - p. Jowitą Godziewską udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, gdzie uczestniczyli w konkursie „ZGRANI Z GRAMI” zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych. Wszyscy uczniowie klasy 5B podczas rozgrywek w matematyczne i logiczne gry planszowe – rozwijali swoją spostrzegawczość, sprawność rachunkową oraz logiczne myślenie. Gratulacje należą się Julii Treli oraz Jakubowi Czaplińskiemu, którzy zwyciężyli w finałowej części konkursu, a w nagrodę otrzymali gry planszowe.Udział uczniów klasy 5B w konkursie „ZGRANI Z GRAMI” - Obrazek 1

                                                                                                                                                                         Jowita Godziewska – nauczyciel matematyki