• Uczniowie Naszej Szkoły, a w większości kibice Zagłębia Lubin z klasy 7d zostali nagrodzeni za systematyczne wyjazdy na mecze piłkarskie "Miedziowego" klubu. Za wspólne kibicowanie zostali nagrodzeni, każde dziecko otrzymało szalik i gadżety klubowe a czterech szczęśliwców grę Fifa 2018.
  Radości nie było końca a w najbliższym czasie dodatkowo uczniowie z 7d będą wyprowadzać zawodników podczas meczu Pucharu Polski pomiędzy Zagłębie Lubin - Korona Kielce, który odbędzie się w czwartek 26.10.2017r.  W nagrodę dzieciaki otrzymają koszulki sponsorskie i wielką frajdę jaką będzie przeżycie tego wydarzenia na żywo.

  Grzegorz Cegiełka,
  nauczyciel wychowania fizczynego

      
   

 • Michał w finałach Mistrzostw Polski Młodzików w Judo

  W dniach 15-15.10 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w judo. W zawodach startowali wszyscy najlepsi judocy w Polsce urodzeni w latach 2003-2004, a wśród nich 4 zawodników UKS Ósemka. "Naszą szkołę w tych zawodach reprezentował Michał Buda w kategorii 66 kg, w której startowało 37 zawodników. Już sam awans do tych zawodów jest  ogromnym prestiżem dla zawodnika.
  Michał w tym roku wygrał wiele turniejów tutaj natomiast, przegrał pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Jastrzębia i został wyeliminowany z turnieju. Michał jest zawodnikiem rozwojowym, w przyszłym roku będzie jeszcze młodzikiem więc wszystko jeszcze przed nim” – podsumował występ swojego podopiecznego, trener Andrzej Bączykowski
  .

 • Zmiana godzin przerw międzylekcyjnych

  W związku z rozpoczynającym się w poniedziałek (16.10) wydawaniem obiadów, z dniem tym ulegają zmiany przerw międzylekcyjnych. Cztery pierwsze lekcje bez zmian. Piąta lekcja rozpoczyna się o godz. 11.40. Po niej przerwa obiadowa od godziny 12.25 i trwa do 12.45. Pozostałe przerwy bez zmian. Wychowawców proszę o poinformowanie o tych zmianach uczniów i rodziców.

  Dyrektor szkoły
  Bogdan Mikulski

 • Z wizytą w Teatrze Lubuskim

  W dniach 11 i 12 października klasy IV a, b, c, d, e, h i V a, d wraz  z wychowawcami udały się do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Dzieci z naszej szkoły obejrzały spektakl, którego scenariusz powstał na podstawie książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Aktorzy przenieśli widzów do akademii profesora Ambrożego, który zajmował się swoimi uczniami w sposób zaskakujący. Uczył ich kleksografii, na geografii grali kopiąc globus, gotowali z kolorowych szkiełek i jadalnych farb.
  Czy to był udany wyjazd? Niech wypowiedzi młodych widzów nam o tym powiedzą.

  Przeraziłam się, kiedy zgasły światła i nagle pojawił się szafa.
  Oliwia Rzepecka 4d

  Podobało mi się, kiedy trzecie oko pana Kleksa wracało z podróży.
  Natasza Podgórni 4d

  Mi najbardziej podobała się historia Mateusza, gdy wilki machały flagami.
  Filip Małecki 4e

  Podobały mi się stroje, scenariusz i piosenka Mateusza.
  Anastazja Wojanowska 4e

  Spektakl był fascynujący, szczególnie, gdy szalony golarz Filip tworzył robota Alojzego.
  Wiktoria Olejniczak 4e

  Najbardziej spodobała mi się piosenka o kaczce Dziwaczce. Balem się, kiedy szpak Mateusz opowiadał swoją historię.
  Hubert 4b

  Spodobało mi się, jak Adaś poszedł do świata bajek.
  Rozalka

  Wystraszyło mnie jak laleczka rozbijała sekrety pana Kleksa.
  Karolina 4b

  W teatrze zdziwiło mnie, że broda pana Kleksa była biała. Spodobało mi się jak pan Kleks zrobił kaczkę, bo była wielka i słodka.
  Ola W. 4a

   

  Agnieszka Dębska,
  nauczyciel języka polskiego

 • Spotkanie integracyjne klasy 4c

  14 października br. w Parku Krasnala odbyło się spotkanie uczniów klasy 4c wraz z wychowawczynią - panią Teresą Myszko. Pogoda, frekwencja oraz dobre humory dopisały

  .

 • W Dniu Nauczyciela głośno o „Baśni o świętym spokoju”

  12 października 2017 r. w stołówce szkolnej na widowni zasiedli nauczyciele i pracownicy Szkoły, aby najpierw przenieść się w musicalowe klimaty „Deszczowej piosenki” i podziwiać taniec, może przyszłych Kellych, uczniów klasy IV F, którzy odtańczyli go z kolorowymi parasolkami.

  Następnie widzowie przenieśli się przy taktach muzyki, którą czarowała flecistka Kinga Solarewicz z klasy VII B na dwór króla Miłosława, który cenił sobie nade wszystko ciszę. Uczniowie z klasy VII A przeczytali na głos „Baśń o świętym spokoju”, a kodą inscenizacji był utwór na fortepian „Liber tango” w wykonaniu Klaudii Boguckiej z klasy VII B.

  Młodzież została przygotowana pod kierunkiem polonistki, pani Darii Stachowicz, a autorką i wykonawcą jesiennej dekoracji oraz kartek z życzeniami dla nauczycieli była pani Jowita Godziewska.

  Daria Stachowicz, nauczyciel języka polskiego
  Jowita Godziewska, nauczyciel matematyki

 • Zbiórka karmy dla zwierząt

  Podobnie, jak w ubiegłym roku zbieramy mokrą i suchą karmę oraz stare koce dla Przytuliska, które znajduje się przy ul. Głogowskiej 77. Czas naszej zbiórki potrwa aż do 24 listopada 2017r. Wszystkie rzeczy prosimy przynieść do sali 411 na II piętrze w seg. D.
   

  Ucznowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią p. Kazimierą Lubieniecką

 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  10 października br. odbyło się w ślubowanie klas pierwszych.

 • W dniu 10 października w ramach projektu edukacyjnego "Zawody naszych rodziców" p. Paulina Jacków wychowawczyni klasy III d zaprosiła tatę Nataniela, pana Tomasza Sadrakułę - astronoma. Pan Tomek w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom najpiękniejsze strony swojego zawodu. Dowiedzieliśmy się wiele na temat teleskopów i przyrządów, którymi posługuje się astronom. Wspólnie odkryliśmy jak powstał i jak funkcjonuje wrzechświat. Mieliśmy możliwość obserwować model Układu Słonecznego.   Paulina Jacków,
  edukacja wczesnoszkolna

 • Medalowa Ósemka w Gorzowie

  Nasi judocy 8 pażdziernika wzięli udział w  Międzynarodowym  Turnieju Judo z okazji 760 lecia Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 34 klubów. Bardzo widoczni w tych zawodach byli judocy UKS Ósemka.Łącznie  z zawodów przywieźli 12 medali: 3 złote, 3 srebrne oraz 6 brązowych. Złoto wywalczyli: Napieralski Nikodem, Wojtyniak Jakub, Delimata Ismael, srebro zdobyli Kieżyk Amelia,Huczko Samuel, Dudziak Zuzanna a brązowe krążki przywieźli Kołaczkiewicz Mateusz, Półtorak Lucjan, Augustyniak Szymon, Zając Mateusz, Milewska Iga, Kieżyk Kacper. “Każdy z zawodników stoczył po kilka pojedynków, w które wkładali wiele serca a co najważniejsze wychodzili z nich zwycięsko” podsumował zawody trener Andrzej Bączykowski.
  Andrzej Bączykowski

 • Głośne czytanie baśni o … świętym spokoju

  29 września w jesienne południe w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie naszej szkoły z grupy teatralnej “Ósemkowy Teatrwraz ze swoją opiekunką, panią Darią Stachowicz głośno czytali przedszkolakom z dwóch nowosolskich przedszkoli “Baśń o świętym spokoju”. To nie pierwszy występ młodych aktorów.

  Grupa pod kierunkiem polonistki już drugi rok współpracuje z nowosolskim oddziałem Biblioteki dla dzieci. W ramach akcji “głośnego czytania” najmłodszym czytelnikom starsi uczniowie PSP nr 8 nie tylko zaangażowali się aktorsko, ale także sami dostrzegli pożytki płynące z czytania. Na pewno takie akcje wpływają niezaprzeczalnie również na wzrost umiejętności społecznych młodzieży.

  W planach są kolejne działania teatralne “Ósemkowego Teatru” oraz udział uczniów w spotkaniach z ludźmi pióra organizowanych przez nowosolską Miejską Bibliotekę Publiczną.


  Daria Stachowicz

 • Dzień Chłopaka

  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, z tej okazji chłopcy otrzymali od dziewcząt życzenia i drobne upominki. Ten dzień klasy świętowały w swoim gronie razem z wychowawcami. A w czterech klasach dodatkowym prezentem była dyskoteka. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy p. Moniki Antonowicz 5d, p. Małgorzaty Oleksiak 7a,p. Mirosławy Ilnickiej 6a i p. Agnieszki Dębskiej 4e. Wszyscy świetnie się bawili i już snują plany na kolejną zabawę.
  Wszystkim Chłopcom jeszcze raz życzymy:


  Uśmiechu na twarzy,
  A sercu radości.
  I czyś mały czy wyrośnięty,
  Bądź zawsze życzliwy i uśmiechnięty.  Agnieszka Dębska
  nauczyciel języka polskiego

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

  Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

  Kto wymyślił takie święto?
  W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 4 lat to świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca.

  Co właściwie oznacza wyraz "biblioteka"?

  Słowo pochodzi od greckiego bibliotheke (gdzie biblion albo biblos to księga, a theke - składnica) i oznacza zbiór książek oraz innych materiałów źródłowych. Biblioteka to instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych swoich i obcych
  Najwcześniejsze informacje o bibliotekach mamy już z III tysiąclecia p.n.e. (Egipt, Chiny). Jedną z najstarszych znanych z wykopalisk była Biblioteka Assurbanipala w Niniwie z VII w. p.n.e. (wtedy Mezopotamia, obecnie teren Iraku).

  Zrób sobie przerwę od telewizora,
  odejdź na dłużej od monitora,
  bo w bibliotece na Ciebie czeka
  książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

  Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych  nasza biblioteka jest odświętnie udekorowana. W niektóre dni października jest „słodkie wypożyczanie” tzn. każdy wypożyczający książkę  otrzymuje cukierka. W bibliotece, w holu szkoły możemy obejrzeć gazetki okolicznościowe związane z tym świętem.  Biblioteka zaprasza też na wystawy m.in.  z okazji Dnia zwierząt oraz wystawy nowości wydawniczych  wydawnictwa EGMONT i Publicat, podczas których można kupić ciekawe książki. Zapraszamy uczniów do składania propozycji książek do zakupu do szkolnej biblioteki.  Z tej okazji odbędą się też wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jako podsumowanie, na  koniec miesiąca klasy zostaną zaproszone na przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy IV e pod kierunkiem pani Agnieszki Dębskiej i Jolanty Liniart.

   

 • Jak co roku we wrześniu ruszyła w naszej szkole Akcja "Pola Nadziei". Sprzedając cebulki żonkili, które już trzeba wsadzić do ziemi w ogródku zbieramy fundusze dla Hospicjum w Zielonej Górze. Nasi uczniowie z entuzjazmem włączją się w akcję.

  Ewa Kawalec, Halina Wróbel

   

 • Turniej Okami Cup w Obornikach Śląskich

  W Obornikach Śląskich 1.10 odbył się piąty już turniej Okami Cup. W zawodach startowało ponad 200 zawodników z makroregionu III, w którym znajdują się zawodnicy z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz lubuskiego. W tak mocnej konkurencji nasi judocy osiągali bardzo dobre wyniki z czego dumny był trener Andrzej Bączykowski. ”Tutaj nie było lipy trzeba było mocno się  napracować aby zdobyć medal” – podsumował zawody trener. Ósemka zdobyła wiele medali , uczniowie naszej szkoły wywalczyli:
  złoty medal Michał Buda, srebro wywalczyła Iga Milewska a z brązem przyjechali do Nowej Soli Igor Fedan oraz Lucjan Półtorak.

  Andrzej Bączykowski
  nauczyciel wychowania fizycznego, trener judo


   

 •   W niedzielę ruszyły zawody ligowe Młodziczek. Zespole UKS Ares w którym większość zawodniczek to uczennice SP 8 Nowa Sól gościł u siebie zespoły z Zbąszynka i Gorzowa Wlkp.
  Dziewczyny niestety przegrały z silnym zespołem Zbąszynka, ale później odniosły zwycięstwo nad Gorzowem.
  Gratuluje dziewczynom checi i zaangażowania. Czekam na wiecej sukcesów :-)  Rafał Snoch
  nauczyciel wychowania fizycznego