• Udany start Ósemki

  Udany start Ósemki

  Ippon Kożuchów było  organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Judo Dzieci w Judo. W zawodach startowało 250 zawodników z 30 klubów a wśród nich 7 naszych uczniów, którzy swoją postawą zasłużyli na duże słowa pochwały walczyli bardzo odważnie a co najważniejsze bardzo skutecznie, w swoich walkach pokazywali ogromną wolę zwycięstwa co przynosiło im sukcesy – podsumował zawody trener Andrzej Bączykowski. Nasi uczniowie wywalczyli następujące miejsca: złoto – Jan Bączykowski, Kierzyk Kacper, srebro – Wyciszkiewicz Bartosz a brąz Wyciszkiewicz Weronika, Nowak Mikołaj. Ogromne gratulacje!

  Andrzej Bączykowski,
  trener JUDO, nauczyciel wychowania fizycznego

  Udany start Ósemki - Obrazek 1

   

 • II Charytatywny Koncert Nowosolskiej Paczki dla Inez

  II Charytatywny Koncert Nowosolskiej Paczki dla Inez

  Już w niedzielę,  16 września na obszarze Wodnego Świata przy Parku Krasnala na II Charytatywny Koncert Nowosolskiej Paczki, która tym razem wesprze 14 letnią Inez Różycką, uczennicę klasy 8d naszej Szkoły, która choruje na raka kości.
  Wstęp na sam koncert jest bezpłatny, natomiast pieniądze będziemy zbierać sprzedając ciasta, malując dziecięce twarze, organizując licytację, loterię fantową, ale i zawody wędkarskie z wpisowym oraz biegi dla dzieci, bez wpisowego. Tu zawodnicy lub ich rodzice mogą wrzucić do puszki dowolną kwotę (jeśli zechcą i będą w stanie).

  Charytatywny bieg dla uczennicy odbędzie się w trzech kategoriach 5-8 lat, 9-13 lat i rówieśnicy Inez czyli ósmoklasiści. Aby odebrać pakiet startowy trzeba będzie przyjść o 12.15-12.45.

  Nie wszyscy muszą biec, ale każdy może przyjść i wspomóc inicjatywę Nowosolskiej Paczki.

  Oto link, który należy skopiować i wrzucić do przeglądarki, by zapisać sie na bieg. W razie problemów można zapisać się u nauczycieli wychowania fizycznego

  https://b4sportonline.pl/Dzieci_i_mlodziez_biegna_dla_Inez/zapisy_na_dzieci_i_mlodziez_biegna_dla_inez

  Serdecznie zapraszam na koncert. W tym dniu musimy koniecznie być z Inez i jej rodziną. Do zobaczenia

  Grzegorz Cegiełka,
  wychowawca 8d

 • Dnia 8-9 września br. w Zielonej Górze wychowankowie trenera Andrzeja Krzyśko uczniowie i absolwenci SP nr 8 reprezentujący klub "MKST Astra Nowa Sól" zdobyli pierwsze miejsce na ogólnopolskim "Winobraniowym Turnieju Kadetów" piłki siatkowej.

  Drużyna w składzie Mateusz Siercha (kapitan), Kamil Pawlicki, Jakub Maćkowski, Krzysztof Kałuski, Maksymilian Korż, Cyprian Wojciechowski, Michał Majchrzak, Adrian Lopko, Szymon Polegaj i Adam Olejniczak w eliminacjach wygrała dwa mecze z "Energetykiem Poznań" 3:0 oraz z "Orionem Sulechów" 2:1, w półfinale pokonali zespół "Volley Gubin" 3:0. W meczu o pierwsze miejsce spotkali się z "Orionem Sulechów", z którym wygrali po emocjonującym spotkaniu 3:2.

   - Obrazek 1

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. o godzinie 9.00 (plac apelowy).

 • 3 września 2018 r. o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców klas pierwszych dotyczące pobytu dziecka w świetlicy szkolnej.
  Miejsce spotkania: świetlica szkolna, budynek B (parter).

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas uroczystości Pan Dyrektor Bogdan Mikulski wręczył świadectwa wyróżnionym uczniom. Po apelu uczniowie klas wraz z wychowawcami oraz rodzicami udali się do sal, gdzie otrzymali świadectwa. Życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu! Uroczyste zakończenie roku szkolnego - Obrazek 1