Blog klasy 1b

31-10-2017 na specjalne zaproszenie klasy IVe mogliśmy obejrzeć próbę generalną spektaklu „Brzydkie Kaczątko”.Uczniowie klasy IVe przemienili się w piękne ptaki domowe i nie tylko, a stołówka szkolna stała się podwórkiem Bardzo się nam podobało – szczególnie muzyka na żywo. Nasi starsi koledzy to byli wychowankowie naszej Pani Małgosi i z lekką zazdrością patrzyliśmy jak wszyscy na zakończenie spektaklu przybiegli do niej i przytulili się niczym spektaklowe kaczuszki do swojej mamy.

DZIĘKUJEMY P. Agnieszce Dębskiej i całej IVE za SUPER SPEKTAKL !!!

1b u Profesora

Dzisiaj (18-10-2017) udaliśmy się do Restauracji „U Profesora” na warsztaty pieczenia pizzy. Nic tak nie sprzyja integracji grupy jak wspólne spożywanie posiłków a już najlepsze jest jedzenie tego co sami zrobimy. Zanim przystąpiliśmy do tworzenia jedzenia szef kuchni Pani Ksenia opowiedziała nam trochę o stroju kucharza ale i o pizzy skąd pochodzi i jak powstała.
Wiemy już, że nazwa  margerita to po włosku Małgorzata (jak nasza Pani). Nazwa na cześć ostatniej królowej Włoch.Nasze pizze były super kolorowe, pełne dodatków a niektóre nawet miały przemyślane wzory dekoracyjne.
Najedzeni do syta mogliśmy powrócić do szkoły na dalsze zajęcia. To był bardzo SMACZNY DZIEŃ.

Dzisiaj  (13-10-2017) po dzwonku z okazji „Dnia Edukacji Narodowej) powitaliśmy naszą Panią takim wierszykiem:

"Naszej Pani dziś składamy
słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i radości
i marzeń spełnienia.

Aby zawsze było słońce
i uśmiech na twarzy,
aby wszystko się spełniło
o czym Pani marzy"

a każdy w nas miał w ręku taki sam kwiatek :-) Nasza Pani zawsze wie, co ma powiedzieć, ale chyba udało się nam ją zaskoczyć i przez sekundę zamilkła. Niespodzianka się udała!!!

Życzymy WSZYSTKIM nauczycielom dużo radości i uśmiechu na co dzień.

Ślubowanie klas pierwszych

10-10-2017 dzisiaj był bardzo ważny dzień w naszym uczniowskim kalendarzu. Od dziś jesteśmy pełnoprawnymi uczniami!!!
Orkan Ksawery pokrzyżował nam plany i zamiast w piątek musieliśmy poczekać do wtorku aby złożyć ślubowanie oraz być pasowanym na ucznia Szkoły Podstawowej.
Wszyscy mieliśmy ogromną tremę ale i ogólną radość. Całą uroczystość przebiegła szybko i sprawnie. Rodzice dumnie patrzyli w nasza stronę.
Od dziś jesteśmy UCZNIAMI i zamierzamy pokazać wszystkim, że będziemy wzorowi i zawsze będziemy przestrzegać tego co ślubowaliśmy.

29-09-2017 w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nasi Panowie dostali super upominki od dziewczynek za które bardzo dziękują.

27-09-2017 mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych firmy Bricks 4 Kidz - Zielona Góra, Poland. Budowaliśmy ruchome konstrukcje z Lego. Dzięki silniczkowi nasze auta same jeździły a ludziki się poruszały.

Bardzo się nam podobało!

Radość ogromna od poniedziałku bo na korytarzu stanęły nowiutkie szafeczki na obuwie. Każde dziecko ma swój numerek i każdy z ciekawością szukał gdzie jest jego miejsce

Nie tylko biedroneczki są w kropeczki ale i 1b

Pierwszoklasiści z odblaskami

To już prawie dwa tygodnie jak jesteśmy pierwszakami. Jesteśmy coraz odważniejsi i coraz bardziej nam się tutaj podoba. Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły Panie Policjantki i Panowie Policjanci oraz Mrówka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Opowiedziano nam o  bezpieczeństwie na drodze i o tym jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na dzieci  na co dzień. Najlepsze było to, że dostaliśmy super prezenty. Kamizelki  odblaskowe, odblaski do plecaków oraz cukierki.

Szkoła jest SUPER!