• DBI2020

• Uczniowie klas 5e i 6b wzięli udział w zajęciach związanych z problematyką bezpieczeństwa w sieci. Prelegentem był pan Grzegorz Boruszewski, programista specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie.

Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie, na co uważać i dlaczego nie powinnyśmy otwierać nieznanych linków. Pan Grzegorz przedstawił nam również prawdziwe sytuacje, w których polskie firmy traciły ogromne pieniądze przez brak ostrożności lub doświadczenie hakerów. Gość opowiedział również, czemu nie należy udostępniać swoich ważnych danych (m. in. haseł) na niektórych stronach internetowych.

Dzięki tej lekcji zrozumieliśmy, jak potężnym narzędziem jest internet i na pewno będziemy zwracać większą uwagę na ochronę danych. Składamy serdeczne podziękowania  panu Grzegorzowi Boruszewskiemu za cenną inicjatywę i profesjonalnie przekazaną wiedzę.

Uczniowie klasy IIIc i IIId uczestniczyli w zajęciach "Jestem bezpieczny w sieci" prowadzonych przez panią Elżbietę Matych. Na zajęciach dzieci oglądały film edukacyjny poruszający problem bezpieczeństwa dzieci w internecie; rozmawiały, między innymi, na temat zabezpieczania komputera przed niechcianymi stronami; otrzymały grę "Bezpiecznie tu i tam" oraz informacje dla rodziców. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy domowej w postaci graficznego wykresu na temat, jak dzieci i ich rodzice dbają o bezpieczny internet.