• Uczniowie klas I-III w krainie lodu

  W dniu 16 października uczniowie klas I-III po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach z cyklu "Kraina eksperymentów". Dzieci wykonywały doświadczenie z suchym lodem. Poznały proces sublimacji czyli zmianę ciała stałego w ciało gazowe.

  Paulina Jacków,
  nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 • Wiolonistyka dla każdego

  08.10.2019 w filharmonii Zielonogórskiej odbył się koncert dla młodzieży pod tytułem ''Mistrzowie polskiej wiolonistyki''. Na owy koncert wybrała się klasa 8b oraz 8c wraz z nauczycielkami, panią Joanną Czyżowicz, panią Joanną Szostak i panią Jowitą Godziewską. Koncertem dyrygował dyrektor filharmonii, Czesław Grabowski.
  Koncert opierał się głównie na utworach z XIX wieku. Były to dzieła muzyki tanecznej, typowo użytkowej, wykonanej przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej. Można było również usłyszeć młodych, utalentowanych solistów, którzy w magiczny sposób przedstawili utwory. Jako pierwsza wystąpiła Joanna Habich, która wykonała utwór na skrzypcach austorstwa M. Brucha. Drugim solistą był Antoni Krzyśków. Wykonał on Preludium i Allegro F. Kreislera. Ostatni utwór stanowił końcową część koncertu skrzypcowego d-moll H. Wieniawskiego.
  Obserwując uczniów znajdujących się na scenie można było śmiało powiedzieć, że koncert bardzo się podobał. Cudowna oraz melodyjna muzyka sprawia, że słuchacz lepiej się czuje. sam byłem bardzo zachwycony dźwiękami oraz wykonaniem owego koncertu. Polecam taki sposób rozrywki, ponieważ można się czegoś nowego nauczyć oraz dobrze się przy tym bawić.

  Maksymilian Moroz, klasa VIIIb

 • Ślubowanie klas pierwszych

 • 10 października odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na parę chwil władzę w szkole przejął Król Maciuś I, bohater książek Janusza Korczaka, patrona naszej placówki. Wraz ze swoim dworem, czyli ministrem edukacji i żołnierzami, przyjął pierwszaków w poczet uczniów.

  Najważniejszym momentem podczas tego spotkania było złożenie przysięgi. Wszyscy uczniowie przyrzekli, że będą dobrymi Polakami, będą dbali o dobre imię szkoły i klasy, będą starali się być dobrymi kolegami oraz swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
  i nauczycielom. Później każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia naszej szkoły przez pana dyrektora Bogdana Mikulskiego i panią wicedyrektor Stefanię Tur. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki.

  Po tej części, dla nowoprzyjętych uczniów i zaproszonych gości, wystąpiły dzieci z klas trzecich. Pięknie wyrecytowały wiersze i zaśpiewały wesołą piosenkę o trzecioklasistach.

  Na koniec wszystkie klasy zrobiły pamiątkowe zdjęcia i rozeszły się do swoich sal, żeby przy słodkim poczęstunku dalej świętować tak ważne dla nich wydarzenie.

  Ta uroczystość nie byłaby tak wspaniała, gdyby nie zaangażowanie pań nauczycielek
  z klas drugich, które przygotowały dekorację oraz pań wychowawczyń klas trzecich, które pomogły przy części artystycznej. Natomiast scenariusz uroczystości i stroje były dziełem pani Barbary Stempkowskiej, wychowawczyni kl. Ia. Dziękujemy również za zaangażowanie uczniom z pocztu sztandarowego, a także pani Danucie Kaźmierczak za przygotowanie utworów muzycznych wykorzystywanych w czasie apelu oraz panu Arturowi Niemcowi za pomoc przy włączaniu muzyki i obsłudze nagłośnienia.

   

  Alina Guzikowska,
  wychowawczyni kl. Ic

 • „Biblioteka szkolna kluczem do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”

  Nasza biblioteka jest zawsze otwarta na potrzeby uczniów. Chcąc urozmaicić spotkania czytelnicze i zachęcić uczniów do częstego odwiedzania tego miejsca proponuje różnorodne formy obcowania z książką. W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych można było obejrzeć wystawę z okazji Światowego Dnia Zwierząt, a obecnie zapraszamy na wystawę „Płyty winylowe i pocztówki dźwiękowe”. Natomiast pod koniec miesiąca zaprezentujemy nowości książkowe wydawnictw Publicat i EGMONT. 

  Zapraszamy

 • Dzień Uśmiechu

  Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

  Uśmiech nic nie kosztuje, a może tak wiele. Udowodniono, że śmiech rozładowuje napięcie, rozluźnia i odstresowuje, przyczynia się wzmocnienia układu odpornościowego naszego organizmu.  Uwalniania hormony szczęścia tzw. endorfiny. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy.

  W naszej szkole uczniowie  z samorządu uczniowskiego rozdawali w tym dniu żółte uśmiechnięte buźki. Można było zaobserwować znacznie więcej radosnych twarzy.

  Szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy. Uśmiechajmy się do siebie nie tylko od święta, ale na co dzień.

  Agnieszka Dębska, Paulina Jacków

 • Składamy życzenia naszym chłopcom!

  Z okazji tego dnia niezwykłego,
  Życzymy Chłopcom wszystkiego najlepszego,
  Humoru radosnego
  I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
  By się spełniły wasze życzenia,
  by się ziściły Wasze marzenia,
  By uśmiech często gościł na waszej twarzy,
  Byście zdobyli w życiu szczyt swoich marzeń.

  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w klasach popłynął strumień serdecznych życzeń, dziewczęta przygotowały drobne upominki dla chłopców. Miło jest świętować!

  Mirosława Ilnicka

 • Dzień Kropki

  Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od 2003 roku, kiedy to amerykański pisarz i ilustrator  książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem „The Dot”.  Jej bohaterką  jest mała  Vashti,  która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w siebie. 13 września br.  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  świętowali ten dzień  ubierając się w groszki, kropki, kółka. Dzieci wykonały piękne prace. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 

  Agnieszka Dębska, Paulina Jacków

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020