• Witam Cię kartek szelestem,
          tytułem na pierwszej stronie
          witam!
          Bo po to przecież jestem,
          żebyś mnie ujął w dłonie
          i czytał! (...)

Ja cię bez trudu nauczę tego,
          co przydać się może
          choćby po latach paru.
          Ja tobie słowem, jak kluczem,
          cudowny sposób otworzę
          pałace czarów.

Edward Szymański (1907-1943)

Biblioteka szkolna jest miejscem przyjaznym i często odwiedzanym przez wszystkich użytkowników. Oferuje różnorodne źródła wiedzy, bogaty wybór literatury oraz pomoc w wyszukiwaniu potrzebnych informacji. Organizowane są konkursy, wystawy, zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej. Od wielu lat biblioteka jest skomputeryzowana, a dzięki zainstalowanemu komputerowemu programowi bibliotecznemu MOL, uczniowie mają możliwość samodzielnego wyszukiwania książek. Biblioteka szkolna od 2006 roku w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego wyposażona została w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne i stała się Szkolnym Centrum Multimedialnym.

Link do strony internetowej naszej biblioteki - otwórz

• Nauczyciel:
            • mgr Jolanta Liniart