• wrzesień

• 10 października uczniowie kl. IVb wraz z wychowawczynią panią Aliną Guzikowską spotkali się, aby świętować Dzień Chłopaka.
          Dziewczynki miały mnóstwo pomysłów na to, jak zrobić przyjemność swoim kolegom z klasy i sprawić im niespodziankę. Po burzliwej dyskusji została podjęta decyzja, że wszyscy będą zadowoleni, gdy wspólnie obejrzymy film. Wybraliśmy przepiękny obraz, mówiący o przyjaźni i poświęcaniu siebie dla innych, pt. “Bella i Sebastian”.
          Dziewczyny upiekły dla każdego chłopca babeczki z ich imionami, napisały wiersze z życzeniami i podarowały im kolorowe muszki. Zadbały również o przekąski na seans filmowy. Najbardziej wszystkich ucieszył oczywiście popcorn. W czasie spotkania było bardzo wesoło. Chłopcy byli pozytywnie zaskoczeni prezentami.
          Myślę, że kiedyś jeszcze powtórzymy taki wieczór filmowy.

Alina Guzikowska, wychowawca klasy 4b

Relacja z wycieczki klas 5a, 5b i 5h

Wycieczka rozpoczęła się 5 września o godzinie 8.00 wyjazdem z parkingu, który znajduje się obok szkoły. Po przyjeździe do ośrodka odprowadzono nas do pokoi i mieliśmy czas na rozpakowanie. Następnie odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym przedstawiono nam regulamin ośrodka i pobytu.
          Po spotkaniu udaliśmy się na zajęcia do instruktorów. Zajęcia mojej klasy polegały na strzelaniu bronią z wiązką laserową. Po pierwszych zajęciach udaliśmy się na obiad, a po nim były gry i zabawy. Polegały one na kilku różnych zespołowych konkurencjach takich jak przeciąganie lin, zbijak itp. Pierwszy dzień zakończył się ogniskiem, na którym można było upiec sobie kiełbaski. Na ognisku był również konkurs śpiewania. Tak zakończył się pierwszy dzień.

Drugi dzień rozpoczął się pobudką o 8.00, a następnie śniadaniem. Po śniadaniu tak jak w poprzednim dniu każda klasa wybrała się na poszczególne zajęcia. Moja klasa tego dnia miała zajęcia z żeglarstwa, na których popłynęliśmy na środek jeziora, a następnie wróciliśmy do portu obok ośrodka. Po wpłynięciu do portu mogliśmy wybrać sobie rower wodny i popływać w wyznaczonym miejscu. Następnie zjedliśmy obiad i mieliśmy czas wolny. Po czasie wolnym odbyła się olimpiada klas: 5a, 5b, 5h czyli kilka konkurencji w których mierzyły się trzy klasy, takich jak pływanie kajakiem, quiz muzyczny, quiz na temat ośrodka, pływanie w dwie osoby na deskach surfingowych. Drugi dzień zakończył się dyskoteką.
          Trzeci dzień był dniem głównie organizacyjnym czyli zakończeniem obozu. W ten dzień sprzątaliśmy w pokojach do 11, a potem była gra terenowa polegająca na szukaniu i odpowiadaniu na pytania, które były porozmieszczane na karteczkach po całym ośrodku. Na sam koniec obozu zjedliśmy obiad, wzięliśmy swoje rzeczy i pojechaliśmy do Nowej Soli. Wycieczka moim zdaniem była ciekawa i edukująca.

Filip Kobus, klasa 5h

II Charytatywny Koncert Nowosolskiej Paczki dla Inez

Już w niedzielę,  16 września na obszarze Wodnego Świata przy Parku Krasnala na II Charytatywny Koncert Nowosolskiej Paczki, która tym razem wesprze 14 letnią Inez Różycką, uczennicę klasy 8d naszej Szkoły, która choruje na raka kości.
          Wstęp na sam koncert jest bezpłatny, natomiast pieniądze będziemy zbierać sprzedając ciasta, malując dziecięce twarze, organizując licytację, loterię fantową, ale i zawody wędkarskie z wpisowym oraz biegi dla dzieci, bez wpisowego. Tu zawodnicy lub ich rodzice mogą wrzucić do puszki dowolną kwotę (jeśli zechcą i będą w stanie).

Charytatywny bieg dla uczennicy odbędzie się w trzech kategoriach 5-8 lat, 9-13 lat i rówieśnicy Inez czyli ósmoklasiści. Aby odebrać pakiet startowy trzeba będzie przyjść o 12.15-12.45.

Nie wszyscy muszą biec, ale każdy może przyjść i wspomóc inicjatywę Nowosolskiej Paczki.

Oto link, który należy skopiować i wrzucić do przeglądarki, by zapisać sie na bieg. W razie problemów można zapisać się u nauczycieli wychowania fizycznego

Serdecznie zapraszam na koncert. W tym dniu musimy koniecznie być z Inez i jej rodziną. Do zobaczenia

Grzegorz Cegiełka,
          wychowawca 8d

Dnia 8-9 września br. w Zielonej Górze wychowankowie trenera Andrzeja Krzyśko uczniowie i absolwenci SP nr 8 reprezentujący klub "MKST Astra Nowa Sól" zdobyli pierwsze miejsce na ogólnopolskim "Winobraniowym Turnieju Kadetów" piłki siatkowej.

Drużyna w składzie Mateusz Siercha (kapitan), Kamil Pawlicki, Jakub Maćkowski, Krzysztof Kałuski, Maksymilian Korż, Cyprian Wojciechowski, Michał Majchrzak, Adrian Lopko, Szymon Polegaj i Adam Olejniczak w eliminacjach wygrała dwa mecze z "Energetykiem Poznań" 3:0 oraz z "Orionem Sulechów" 2:1, w półfinale pokonali zespół "Volley Gubin" 3:0. W meczu o pierwsze miejsce spotkali się z "Orionem Sulechów", z którym wygrali po emocjonującym spotkaniu 3:2.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. o godzinie 9.00 (plac apelowy).