• styczeń

• II miejsce w powiecie naszych koszykarzy

Reprezentacja naszych koszykarzy  z rocznika 2005/06 startowała 29.01.2018 w Mistrzostwach Powiatu Nowosolskiego w piłce koszykowej chłopców. Podopieczni Andrzeja Bączykowskiego, Grzegorza Cegiełki oraz Rafała Snocha stoczyli w turnieju cztery pojedynki z których trzy wygrali (SP1 Nowa Sól, SP Przyborów, SP Bytom Odrzański) jeden przegrali z SP2  Nowa Sól w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, o których najlepiej wie opiekun przeciwnej drużyny.
          Nasza drużyna występowała w składzie: Antoni Augustyniak, Alan Biereśniewicz, Oliwier Bylina, Wiktor Krzyżanowski, Szymon Małecki, Bartosz Mielnik, Dominik Marciniak, Maksymilian Moroz, Szymon Sawczuk, Tomasz Szatkowski.

Ogromne gratulacje
          Andrzej Bączykowski

Królewna z drewna” z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi

W dniu 11 stycznia o godzinie 9.00 odbyła się kolejna już  transmisja na żywo z Teatru Arlekin w Łodzi. Klasy IIa i IIId wraz z wychowawczyniami p. B. Stempkowską,  p. P. Jacków wzięły udział w tym wydarzeniu.

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka.

XXII Ogólnopolski Konkurs Historyczny

10 stycznia 2018 roku odbył się w VI Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze etap rejonowy XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej. W rywalizacji brało udział pięcioro uczniów klas VI - VII z naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego awansowała uczennica klasy VIId Karina Kaczmarek. 5 kwietnia weźmie ona udział w teście wśród 9 uczniów szkół podstawowych naszego województwa. Dwóch uczniów z najlepszym wynikiem awansuje do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie.

Dariusz Wujczak,
          nauczyciel historii