• maj

• Międzyszkolne Dyktando 2017

W dniu 24.05.2017 odbyło się w naszej szkole coroczne MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO KLAS TRZECICH. Każda szkoła podstawowa w Nowej Soli mogła zgłosić 3 reprezentantów. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Heintze z kl. 3f, Oliwia Czyżowska z kl. 3g i  Czajkowska Łucja z kl. 3h.  Łącznie w konkursie wzięło udział 16 uczniów.

Laureaci konkursu to:
          I miejsce - Jakub Bardyn - PSP nr 3,
          II miejsce - Magdalena Narloch - PSP nr 5,
          III miejsce - Radosław Fudalej - PSP nr 5.

Nagrody oraz symboliczny poczęstunek ufundował Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8.

Monika Nabywaniec

Dzisiaj, tj. 31 maja br. zakończyliśmy finałowym turniejem Czwartki Lekkoatletyczne. Nasza szkola zdobywała liczne medale i dyplomy. Najlepsi zawodnicy pojadą w na finały ogólnopolskie w Łodzi.

Miejmy nadzieję, że w klasyfikacji ogólnej wygraliśmy z innymi szkolami i we wrzesniu odbierzemy kolejny raz nagrodę główną. Dziękuję bardzo mocno naszym uczniom za udział w tej całorocznej imprezie.

Rafał Snoch,
          nauczyciel wychowania fizycznego

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego

25 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas I-III pod hasłem „Duch starej kamienicy”. Wielką atrakcją tego konkursu było spotkanie z autorką książki Anną Onichimowską, podczas którego można było zadawać pytania, kupić książki oraz otrzymać autograf. Spośród repezentujących naszą szkołę uczniów Zosia Kohnka z kl. IIIg zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego

W sobotę 13 maja w PSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas IV-VI pod hasłem „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”. Warunkiem uczestnictwa było przeczytanie książki o tym tytule i wykazanie się bardzo dobrą znajomością jej treści.
          Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca: Zuzanna Wasiak z kl. VId zajęła II miejsce, Aleksanrda Rakowska z kl. IVd zajęła III miejce.

Gratulujemy!

Wyniki konkursów czytelniczych

Przeprowadzone zostały szkolne eliminacje do Międzyszkolnych Konkursów Czytelniczych. Do konkursu dla klas IV-VI  „Dziewczynka z Szóstego Księżyca” zakwalifikowały się:

Zuzanna Wasiak kl. VId

Nikola Brzozowska kl. VIc

Aleksandra Rakowska kl. IVd

Natomiast do konkursu dla kl. I-III pod hasłem „Duch starej kamienicy” zakwalifikowali się:

Zofia Kohnka  kl.IIIg

Wiktoria Olejniczak kl. IIIe