• marzec

Pierwszy Dzień Wiosny

Jak co roku, zgodnie z tradycją świętowaliśmy nadejście Wiosny. W radosnych nastrojach, uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w różnych działaniach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w wiosennym korowodzie - relacja na stronie naszej szkoły.

Wiosenny korowód klas I-III

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie klas I-III wyszli powitać wiosnę. Wielu uczniów włożyło wiele starań w przygotowanie swojego wiosennego stroju. Wszystkie klasy zadbały o kolorowy charakter spaceru. Szczególną uwagę przyciągały dwie klasy, które prezentowały się najbardziej wiosennie. Jest to klasa III a z wychowawczynią p. Dorotą Nieścior oraz klasa II d z wychowawczynią p. Pauliną Rosińską.

W naszym korowodzie wzięło udział naprawdę wielu uczniów i zwróciliśmy na siebie uwagę niejednego mieszkańca Nowej Soli.

Mamy nadzieję, że Wiosna zachęcona naszym entuzjazmem niedługo zawita do nas na dobre.

p. Monika Nabywaniec

21 marca  Dzień Wiosny

Plan zajęć dla uczniów klas IV- VI (wtorek, 21 marca br.)

klasy VI

10.45 - 13.30   zajęcia pod opieką wychowawcy
          10.45 - 11.30   Wielki turniej wiedzy (stołówka szkolna)
                                        - udzielanie odpowiedzi metodą FLOW
          11.50 - 12.35   Wiosenny bukiet kwiatów (sale lekcyjne)
                                       - zajęcia praktyczne, wykonanie kwiatów na wykałaczkach
          12.45 - 13.30   Turniej sportowy (sala gimnastyczna)

klasy V

10.45 - 13.30   zajęcia pod opieką wychowawcy
          10.45 - 11.30   Turniej sportowy (sala gimnastyczna)

- uczniowie klas wybierają 8-osobowe zespoły
          11.50 - 12.35  Wielki turniej wiedzy (stołówka szkolna)
                                        - udzielanie odpowiedzi metodą FLOW
          12.45 - 13.30  Wiosenny bukiet kwiatów (sale lekcyjne)

klasy IV

10.45 - 13.30   zajęcia pod opieką wychowawcy
          10.45 - 11.30   Wiosenny bukiet kwiatów (sale lekcyjne)
                                       - zajęcia praktyczne, wykonanie kwiatów na wykałaczkach
          11.50 - 12.35  Turniej sportowy (sala gimnastyczna)

- uczniowie klas wybierają 8-osobowe zespoły
          12.45 - 13.30  Wielki turniej wiedzy (stołówka szkolna)

Życzmy miłej zabawy

Korespondencja z Wilna

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie kl. IIb napisali list do dzieci z kl. IIa z polskiej szkoły w Wilnie. Chcieli w ten sposób nawiązać z nimi kontakt, poznać ich oraz dowiedzieć się, jak wygląda nauka w ich szkole.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy od nich odpowiedź. Uczniowie  kl. IIa napisali w liście, co lubią robić i jakich przedmiotów uczą się w swojej szkole. Dowiedzieliśmy się, że na koniec roku czekają ich sprawdziany ze wszystkich podstawowych przedmiotów. Pochwalili się też, że prawie wszyscy należą do szkolnego zespołu pieśni i tańca "Świtezianka". Na koniec opisali budynek swojej szkoły. Razem z listem przysłali nam dwa zdjęcia klasowe.

p. Alina Guzikowska,
          wychowawczyni kl. IIb