• styczeń

• W krainie eksperymentów...

Już po raz trzeci uczniowie kl. Ia, IIb, IIc, IId i IIIh zamienili się w małych naukowców i z wielkim zapałem eksperymentowali oraz poznawali właściwości wody i powietrza w czasie spotkania "W krainie eksperymentów". Temat zajęć brzmiał "Powietrze i woda to super przygoda". Dzieci mogły samodzielnie zrobić bańki mydlane, obserwowały co się stanie, gdy przyłoży się ogień do nadmuchanego balonu z wodą oraz sprawdziły swoją siłę próbując rozerwać półkule magdeburskie. Zajęcia jak zwykle wzbudziły dużo pozytywnych emocji, a kilka rzeczy nas zaskoczyło. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Alina Guzikowska,
          nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Wyniki XIII Powiatowego Festiwalu Kolęd  i Pastorałek

W dniu 25 stycznia 2017 r. w Nowosolskim Domu Kultury odbył się XIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.  Festiwal objęty jest patronatem Starosty Nowosolskiego, który ufundował nagrody za I miejsca dla solistów i zespołów. Organizatorem obok PSP nr 8 w Nowej Soli była  Komisja Międzyzakładowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Wzięło w nim udział 80 wykonawców, a łącznie 350 uczestników. Jury w składzie: przewodniczący mgr Stanisław Kowalski, członkowie: mgr Beata Sasin, s. Genowefa Bakalarz i mgr Grzegorz Makowski.
          Po wysłuchaniu wszystkich prezentowanych utworów postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkursu: wyniki.

25 stycznia 2017 r.
          XIII  Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek