• grudzień

• Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej

20 grudnia w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej. Wzięły w nim udział wszystkie klasy drugie. Uczniowie, pod kierunkiem swoich pań nauczycielek, bardzo starannie przygotowali się do występów. Oprócz wybrania pięknych piosenek, każda klasa zadbała o stroje. Pojawiło się więc mnóstwo aniołków, Mikołajów, pastuszków, zwierzątek i królów. Dzieci przyniosły ze sobą również rekwizyty: prezenty, gwiazdki, dzwoneczki.

Wszystkie występy były wspaniałe, a w ich przygotowanie dzieci włożyły bardzo dużo wysiłku, pracy i zaangażowania. Jury w składzie p. Teresa Myszko, p. Jolanta Liniart i p. Ewa Franczyk, miało bardzo trudne zadanie, żeby wybrać spośród wszystkich pokazów ten najlepszy. Ocenie podlegały: opanowanie tekstu, stroje, choreografia, rekwizyty, zaangażowanie i zgodność utworu z tematyką konkursu. Ostatecznie pierwsze miejsce i puchar przechodni wraz z gitarą otrzymała kl. IId, drugie miejsce przypadło kl. IIa, a trzecie kl. IIb. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, cukierki i lizaki.

Konkurs został przygotowany przez p. Patrycję Małgorzewicz, p. Paulinę Rosińską i p. Alinę Guzikowską.
          W zrobieniu dekoracji pomagały również p. Marta Orzoł i p. Aleksandra Marglarczyk.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom klas drugich, którzy przygotowali te wspaniałe występy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu.

p. Alina Guzikowska,

Drugoklasiści listy piszą...

W klasie drugiej dzieci uczą się pisać listy. Nie jest to wcale dla nich proste zadanie i aby je trochę uatrakcyjnić, postanowiłam z moimi uczniami napisać prawdziwe listy i faktycznie je wysłać.

W grudniu wszystkie dzieci  myślą o Świętach Bożego Narodzenia i prezentach, dlatego pierwsze nasze listy napisaliśmy do Świętego Mikołaja. Najpierw porozmawialiśmy o tym jak wygląda list, co powinno się w nim znaleźć i co można napisać do Świętego Mikołaja. Później już każdy sam w swoim brudnopisie tworzył list. Następnie wszystkie zostały sprawdzone i przepisane na ładne, kolorowe kartki. Dzieci narysowały również rysunki dla Świętego Mikołaja. Kolejnym krokiem było zaadresowanie koperty i wspólna wypraw na pocztę, aby wysłać list do Laponii, gdzie, jak wszystkie dzieci wiedzą, znajduje się dom Świętego Mikołaja. Teraz czekamy na nasze wymarzone prezenty.

Parę dni później napisaliśmy, tym razem już wspólnie, list  do uczniów klasy drugiej z polskiej szkoły w Wilnie na Litwie. Opowiedzieliśmy w nim o sobie, opisaliśmy naszą salę lekcyjną i złożyliśmy świąteczne życzenia. Zadaliśmy też wiele pytań, ponieważ ciekawi nas to, jak wygląda nauka na Litwie, jakie są przedmioty, czego uczą się nasi rówieśnicy zza granicy i w co lubią się bawić. Mamy nadzieję, że napiszemy do siebie jeszcze niejeden list i dzięki temu lepiej się poznamy. A może kiedyś się nawet spotkamy?

Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi na nasze list od Świętego Mikołaja i uczniów z Litwy.

p. Alina Guzikowska,

Świąteczny Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt

W sobotę, 17 grudnia, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10, odbyło się wielkie świąteczne granie zorganizowane przez MKS Piast Głogów.  W  turnieju mini piłki siatkowej w kategorii „trójki” i „czwórki” zagrało ponad 100 zawodniczek (rocznik 2004 i 2005), młodych adeptek siatkówki z następujących klubów sportowych i szkół podstawowych: UKS Polon Krotoszyn, UKS Jedynka Września, AZS AWF Wrocław, SP 3 Głogów, SP 7 Głogów, UKS Promień Żary, MKS Nasz Jarocin, Virtus CC Szlichtyngowa, SP Wilków, UKS Ares Nowa Sól, Akademia Siatkówki Głogów, SP 9 Leszno oraz MKS Piast Głogów.

Poziom gry młodych zawodniczek stał na wysokim poziomie, co bardzo uatrakcyjniało grę na parkiecie. Zaangażowanie dziewczynek, zaczynających przygodę z siatkówką, w walkę o każdy punkt, w pokazanie tego, co potrafią  było bardzo duże. Wsparcie trenerów i głośny doping rodziców dodawał młodym zawodniczkom otuchy i siły walki o każdy punkt.
          Dziewczyny z naszej szkoły zajęły w kategorii czwórki 9 miejsce a w kategorii trojki 1 miejsce

Z naszej szkoły wzięły udział dziewczęta:

W kategorii czwórki
          Anna Kwiecień
          Klaudia Orzechowska
          Alicja Dancewicz
          Zosia Ciesielska (szkola katolicka)

W kategorii trójki

10. SP 3 Głogów
          11. MKS PIAST Głogów II
          12. Akademia Siatkówki Głogów

MVP Turnieju w kategorii „trójki” została zawodniczka UKS Ares Nowa Sól - Julia Galusińska, a MVP Turnieju w kategorii „czwórki” zawodniczka Virtus CC Szlichtyngowa – Olga Neć.

Konkurs na dekorację świąteczno - zimową
          W poprzednim tygodniu w klasach I-III został przeprowadzony konkurs na dekoracje świąteczno - zimowe w salach lekcyjnych. We wszystkich widać już nadchodzące święta i czuć ich atmosferę.
          Według oceny jury konkursowego wyłonione zostały następujące miejsca:

Miejsce 1. klasa 2e
          Miejsce 2. klasa 3f
          Miejsce 3. klasa 2f

Na wyróżnienie zasługują również klasy: 2b, 3e, 3b.

p. Agata Haniszewska, p. Monika Nabywaniec

Ekologiczna choinka 3c
          3 grudnia uczniowie klasy 3c otrzymali piękny, pachnący prezent. Rodzice Zuzi Pawlak podarowali dzieciom żywą choinkę w donicy. Na zajęciach przyrodniczych dzieci dowiedziały się, iż choinka będzie ozdobą w klasie do 22 grudnia. Następnie wspólnie z panem woźnym uczniowie zasadzą drzewko na terenie szkoły. Taka postawa ekologiczna jest godna naśladowania.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć choinki w galerii

Agata Haniszewska,

Turniej Mikołajkowy Minisiatkówki w Sulechowie

Dziewczyny z SP 8 pod szyldem Aresa uczestniczyły 3 grudnia w Turnieju Mikołajkowym. Jak zawsze walczyły dzielnie i dawały z siebie wszystko.

Skład:

Alicja Dancewicz
          Hania Stalińska
          Klaudia Orzechowska

Wszystkim uczestniczkom bardzo dziękuję za udział.

p. Rafał Snoch
          nauczyciel wychowania fizycznego