• październik

Wieczór gier planszowych klasy 3c

28 października klasa 3c wraz z wychowawczynią p. Agatą Haniszewską zorganizowała "Wieczór gier planszowych". Zabawa odbyła się popołudniu po lekcjach. Uczniowie przygotowali stanowiska do gier i przynieśli ulubione "planszówki". Każde dziecko zaprezentowało oraz zareklamowało swoją grę. Następnie uczniowie podzielili się na grupy i wspólnie wybierali w co zagrają. Wieczór upłynął w miłej atmosferze zdrowej rywalizacji. Celem zajęć było ukazanie dzieciom alternatywy dla gier komputerowych oraz online. W trakcie rozgrywek dzieci zjadły wspólnie podwieczorek.

Agata Haniszewska,
          nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Zdrowo i kolorowo na talerzach IIb

W naszej szkole dużą wagę przywiązujemy do zdrowego odżywania, dlatego ostatnio w czasie lekcji dzieci z klasy IIb zrobiły pyszną, jesienną surówkę. Każdy przyniósł z domu odpowiednie składniki i narzędzia do wykonania tego zadania. Najpierw przygotowaliśmy miejsce pracy – posprzątaliśmy i wytarliśmy ławki. Następnie umyliśmy ręce i warzywa, które mieliśmy wykorzystać do naszej surówki. Wreszcie mogliśmy zacząć kroić i trzeć produkty, co zrobiliśmy z dużym zaangażowaniem. Na koniec wszystkie składniki włożyliśmy do wspólnej miski, doprawiliśmy i dokładnie wymieszaliśmy. Po godzinie wytężonej pracy powstała nasza „witaminowa bomba”. Trzeba przyznać, że była bardzo smaczna, wszyscy ze ochotą ją zjedli, a niektórzy prosili nawet o dokładki.

Alina Guzikowska,

Klasa IIb w rytmie muzyki

W październiku uczniowie z klasy IIb wraz z wychowawcą – Aliną Guzikowską - wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „W RYTMie muzyki” organizowanym przez Studio Tańca i Muzyki „Rytm”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu tekstu piosenki do podanej melodii. Można było również nagrać film, na którym dzieci prezentowały swój utwór.  Uczniom bardzo spodobał się pomysł i z wielką chęcią zaangażowały się w wykonanie zadania. Dzięki wspólnej pracy nasza piosenka pt. „Na ratunek baśnie” zajęła I miejsce.

Link do filmu - kliknij tutaj

Alina Guzikowska,

Dzień Nauczyciela w naszej szkole

Dnia 13 października 2016r. z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia  przygotowana  przez uczniów z klasy 6a i uczennicę z klasy 5b pod opieką p. Małgorzaty Oleksiak, p. Agnieszki Dębskiej oraz p. Magdaleny Rozynek-Siring.

13 października 2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 1-3 mogli podziwiać występy swoich kolegów, którzy recytowali jesienne wiersze, a także śpiewali tematyczne piosenki. Na wyróżnienie zasługuje występ taneczny klasy 3a oraz krótki recital Dawida Pacyny z klasy 3c - uczeń wykonał utwór na akordeonie ze specjalną dedykacją dla wszystkich wychowawczyń i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. Uroczysty apel został zakończony rozdaniem laurek przygotowanych przez klasy drugie.

W imieniu Małego Samorządu Uczniowskiego życzę wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom pomyślności w trwającym roku szkolnym. Opiekun MSU A. Haniszewska

Film1 Film1

Na początku października klasa 3c wraz z wychowawcą p. A. Haniszewską zorganizowała wystawę plastyczno-przyrodniczą. Dzieci wykonały jesienne bukiety z dostępnych o tej porze roku materiałów przyrodniczych. Z tak prostych materiałów jak: dynie, cukinie, suszone liście, gałązki głogu, jarzębiny, wrzosu, itp. powstały zachwycające kompozycje.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wystawy.

Agata Haniszewska,
          nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

7 września br. odbyło się ślubowanie uczniów klas Ia i Ib.

Kolejne sukcesy naszych uczniów w lekkoatletyce

Zawody odbywają sie na nowo wyremontowanym stadionie przy Liceum Ogólnokształcącym. Nowe warunki nie przeszkadzają SP 8 w zdobywaniu zasług i miejsc na podium. Kolejna i zarazem ostatnia jesienna edycja zawodów odbędzie sie 7 października na stadionie miejskim. Zapraszamy do kibicowania.

p. Rafał Snoch,
          nauczyciel wychowania fizycznego