• wrzesień

• "W mieście krasnali sprzątanie na fali" pod takim hasłem została zorganizowana akcja sprzątania terenów naszego miasta. Uczniowie klasy Vb włączyli się w to działanie z ogromnym zaangażowaniem. Organizatorem akcji był Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego Nowa Sól.

Joanna Czyżowicz,
          wychowawczyni klasy Vb

Ósemka znowu najlepsza

Na inauguracji Czwartków Lekkoatletcznych odebraliśmy bon i statuetkę za I miejsce   zeszłorocznej edycji tej imprezy. Po rozdaniu nagród odbyły sie zawody w których znowu uzyskujemy bardzo dobre wyniki.

p. Rafał Snoch
          nauczyciel wychowania fizycznego

Wycieczka uczniów klasy VId do Zielonej Góry

We wtorek, 27 września br., uczniowie klasy VId spędzili dzień na basenie do CRS w Zielonej Górze. Pogoda dopisała. Atrakcji od samego początku nie brakowało  Uczniowie w czasie wycieczki nauczyli się udzielać pomocy w razie nagłych niespodziewanych zdarzeń, które mogą się zdarzyć w każdej chwili. Uczniowie klasy VId nauczyli się pomagać sobie nawzajem w razie podtopienia, zachłyśnięcia wodą, poślizgnięcia czy także zasłabnięcia.
          Oczywiście nie zabrakło zabaw na hali basenowej takich jak wspólne klasowe skakanie na balonie, pływanie
          w nurcie rzeki, zjazdy z dużych i małych ślizgawek. Uczniowie umiejący pływać nawet zjeżdżali z tzw. cebuli,
          a nawet doskonalili style na torach pływackich. Moczyli się także w jacussi i grali odbijając wspólnie piłkę.

Wszystkim wycieczka bardzo się podobała, utkwiła w pamięci i na pewno będziemy częściej te bliskie Nowej Soli miejsce odwiedzać.

Grzegorz Cegiełka,
          nauczyciel wychowania fizycznego