• styczeń

• XIV Powiatowy Festiwal Kolędb i Pastorałek
          informacja     program     wyniki

Troje  uczniów reprezentowało naszą szkołę w Lubuskim Konkursie Recytatorskim - przegląd powiatowy. Nasz uczeń Igor Fedan z klasy 3a otrzymał nominację do Finału wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Odbędzie się on 25 marca 2019r. w Szczecinie. Trzymamy kciuki za Igora.

Barbara Stempkowska

Wielka Liga Czytelników w klasach 1-4

We wtorek 29 stycznia odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”  dla uczniów klas 1-4. Do II etapu powiatowego zakwalifikowały się:

1.    Hanna Serafińska kl.3a
          2.    Lena Prałat kl.4b
          3.    Olivia Półtorak kl.4b

W/w uczennice będą reprezentowały naszą szkołę podczas etapu powiatowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, który odbędzie się 28 lutego br.

Jolanta Liniart

Wielka Liga Czytelników w klasach 5-8

Biblioteka szkolna uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników. Zainteresowanie konkursem zaskoczyło nas pozytywnie, ponieważ okazało się, że w naszej szkole jest ogromna rzesza miłośników książki.

W poniedziałek 28 stycznia odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” dla uczniów klas 5-8.
          Do II etapu powiatowego zakwalifikowały się:
          1.    Zuzanna Boruszewska klasa 5b
          2.    Daria Kopeć klasa 7b
          3.    Weronika Bączykowska klasa 7a

Jolanta Liniart,
          nauczyciel bibliotekarz

Mały Samorząd Uczniowski

W piątek 11 stycznia odbyło się spotkanie Małego Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele klas I-III w tajnym głosowaniu wybrali prezydium MSU:

Przewodniczący:  Dawid Tomys IIb
          Zastępca: Bartek Wyciszkiewicz  IId
          Sekretarz: Piotr Kempski  IIIb

Paulina Jacków,
          nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

W dniu 10 stycznia uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami miały przyjemność uczestniczyć w koncercie pt. "Muzyczne opowieści o rogach, muszlach i kapryśnej szlachciance". Usłyszeliśmy dźwięki waltorni, rogu a nawet muszli, podziwialiśmy taniec rusałki i  słońca.

Paulina Jacków, wychowawczyni Ie

Dnia 9.01.2019r. my, uczniowie klasy 4b i 4c, pojechaliśmy na wycieczkę autokarem do Poznania do Teatru  Wielkiego. Udaliśmy się tam, aby obejrzeć przedstawienie - balet pt. „Dziadek do orzechów”.
          Zaraz po przyjeździe największe wrażenie wywarł na nas sam budynek teatru. Był on ogromny, a wchodząc po szerokich schodach, witały nas umieszczone po bokach rzeźby dwóch postaci z lwem i panterą.
          Po wejściu do środka udaliśmy się do Sali, gdzie miało odbyć się przedstawienie. W sali znajdował się przepiękny, duży żyrandol, składający się z mnóstwa szkiełek, dużo rzędów z fotelami, scena, a pod nią miejsce dla orkiestry.
          Gdy zaczęło się przedstawienie, na scenę weszli aktorzy ubrani w piękne kostiumy, którzy zaczęli tańczyć, a w tle pięknie przygrywała orkiestra.

Przedstawienie wzbudziło w nas wiele pozytywnych emocji. Wiernie oddawało treść i fabułę opowiadania. Dzięki talentowi aktorów przenieśliśmy się w baśniowy świat opowiadania Ernsta Hoffmanna, gdzie wszystkie zabawki ożywają.W czasie przerwy udało na się również zwiedzić gmach teatru. Po przedstawieniu, wróciliśmy pełni wrażeń do szkoły.
          Balet „Dziadek do orzechów” był bardzo ekscytujący i polecamy obejrzeć wszystkim, którzy nie mieli jeszcze ku temu okazji.

Mateusz Warakomski, klasa 4b

Kraina eksperymentów

W dniu 3 stycznia uczniowie klas I-III po raz kolejny brały udział w eksperymentach. Tym razem doświadczenia dotyczyły lodu i śniegu. Dzieci wykonywały śnieg za pomocą sody i wody, a następnie octem rozpuszczały miksturę.

wychowawczyni Ie

Mistrzostwa Powiatu Nowosolskiego w piłce koszykowej

Nasze zawodniczki zdobyły II miejsce podczas Mistrzostw Powiatu Nowosolskiego w piłce koszykowej,  gdzie w finale nieznacznie uległy gospodyniom czyli zawodniczkom SP 2. "Trzecie miejsce zdobyły koszykarki z Przyborowa, nas cieszy fakt, że nasze zawodniczki były najmłodsze w tym turnieju a przede wszystkim włożyły ogrom serca w grę co przyniosło im taki sukces" - podsumował zawody Andrzej Bączykowski.