• czerwiec

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas uroczystości Pan Dyrektor Bogdan Mikulski wręczył świadectwa wyróżnionym uczniom. Po apelu uczniowie klas wraz z wychowawcami oraz rodzicami udali się do sal, gdzie otrzymali świadectwa. Życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

W dniach 21-25 maja klasa VIId pociągiem InterCity wybrała się na klasową wycieczkę do Kołobrzegu. Podopieczni mieli wiele atrakcji m.in zwiedzaliśmy Muzeum Oręża Polskiego i okręty, wypłynęliśmy statkiem w morze, podziwialiśmy widoki z latarni morskiej, przebywaliśmy całe popołudnie w SPA czyli korzystaliśmy z basenu, jacussi, sauny, groty solnej. Uczestniczyliśmy w "Pirackiej Przygodzie" i jedliśmy smaczne lody przy zachodzie słońca w restauracji Arka. Nie zabrakło także grilla i wspólnych
          spacerów nad morzem  i na promenadzie.  Pogoda, jak na każdej naszej wycieczce była wymarzona, czyli bezchmurne niebo i 22C. Wszyscy z wycieczki byli zadowoleni i nie mogą się doczekać kolejnej. Opiekunami na wycieczce byli Leszek Śmiglewski i wychowawca klasy Grzegorz Cegiełka.

Wizyta uczniów kl. 7B w Straży Pożarnej

13 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 7B wraz z wychowawcą udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli. Siódmoklasistom została przybliżona specyfika zawodu strażaka. Uczniowie obejrzeli m. in. Salę Tradycji, wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy. Usiedli również za kierownicą wozów strażackich i przymierzyli strój strażaka...

Jowita Godziewska,
          wychowawca klasy 7b

Szkolny Konkurs Matematyczny Klas III

11 czerwca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Klas III. Jak co roku wybrani uczniowie z każdej klasy przystąpili do rozwiązania pięciu zadań tekstowych. Trzeba było wykazać się nie tylko zdobytymi na lekcjach umiejętnościami, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Najlepszymi z najlepszych okazali się:

I miejsce – Weronika z III g
          II miejsce – Kornelia z III e
          III miejsce – Michał z III e

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Organizatorki: Danuta Kaźmierczak i Jolanta Kwocz

XVI Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Czar Par"

9 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli odbył się już XVI Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Czar Par", w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Każda szkoła podstawowa w mieście typowała po dwie drużyny dwuosobowe, które zmagały się z matematyką w różnych konkurencjach. A były to: sudoku, krzyżówka matematyczna, gra planszowa, domino i zadanie tekstowe. W sumie startowało 16 drużyn. Uczniowie musieli mocno przykładać się do pracy, ponieważ część zadań była ograniczona czasem.
          Naszych reprezentantów przez kilka tygodni przygotowywała pani Jolanta Kwocz. Wysiłek bardzo sie opłacił, ponieważ Maja i Weronika z III g wróciły z pucharem zdobywając I miejsce, natomiast Klaudia Reinert i Damian Nawrot z III c zajęli III miejsce. Oprócz pucharów organizatorzy przygotowali drobne gadżety dla każdego uczestnika, za co serdecznie dziękujemy. Gratulacje! Młodym matematykom życzymy dalszych sukcesów w klasach wyższych.

Jolanta Kwocz,
          nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Korowód Święta Solan

7 czerwca br. uczestniczyliśmy w barwnym korowodzie "100 lat Niepodległości".