• 2019/2020

• Zdobywcy Wszechświata

Zdobywcy Wszechświata, tak możemy się śmiało nazwać. W tym tygodniu otrzymaliśmy od naszej pani zadanie związane z planetami, dostaliśmy link do filmu, który obejrzeliśmy. Każdy z nas miał wykonać dowolną planetę  z użyciem plasteliny, masy solnej lub innych materiałów, następnie zrobić zdjęcie i wysłać do pani. Tak powstała nasza planetowa galeria.

Uczniowie klasy IIIb

5 grudnia Ala, Lura, Tymek i Kuba R. czyli cześć zuchowej gromady uczestniczyli we wręczeniu maskotek słodziaków w PSP w Nowej Soli. Maskotki zbierane były przez hufiec ZHP w Nowej Soli. Rodzice i dzieci z naszej klasy w sposób znaczny włączyli się w akcje.
          "A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna.." i o nas też nie zapomniał i zawitał do naszej klasy. Bardzo lubimy takie niespodzianki.

Wizyta farmaceuty

Wujek Laury to farmaceuta czyli taki Pan, który pracuje w aptece.

Odwiedził nas dzisiaj i bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy.
          Opowiadał o lekach, o tym jak są pakowane i najważniejsze to ostrzegł nas,
          że dzieci nie mogą same przyjmowac leków. Muszą to robić zawsze rodzice.
          Na końcu był nawet "wybuchowy eksperyment" i zaproszenie
          do odwiedzenia apteki w ramach wycieczki klasowej.
          Za taką super lekcję odwdzięczyliśy się słodkim prezentem.

Dzień Chłopca
          Dzisiaj tj. 30 września śwętowaliśmy "Dzień Chłopaka". Na pierwszej lekcji dziewczyny powitały chłopców gromkim "sto lat" oraz wręczyły piękne kubki z imieniem każdego chłopca oraz słodycze.
          Chłopcy byli lekko speszeni ale i bardzo zadowoleni z prezentów.

Międzynarodowy Dzień Kropki
          13 września w naszej szkole obchodzony był dzień kropki. Opowiadanie amerykańskiego autora Peter H. Reynoldsa “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. W naszej klasie każdy miał element stroju z kropką.

Punktualnie o godzinie 9.00 zgromadziliśmy się na placu apelowym i rozpoczęliśmy trzeci rok przygody szkolnej. Czas szybko mija i w tym roku szkolnym czas będzie pożegnać się z naszą Panią i salą lekcyjną. Na szczęście mamy jeszcze całe 10 miesięcy by cieszyć się sobą i zdobywać nowe wiadomości.
          WITAJ SZKOŁO!!!