• luty

• Chłopcy i Dziewczęta z SP 8 rozegrali międzyszkolne zawody w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Chłopcy wywalczyli 2 miejsce. Dziewczyny wywalczyly 1 miejsce premiowane awansem do dalszych rozgrywek.

Skład dziewcząt
          Nadia Hołubek, Ania Kwiecień, Zuzia Suska, Alicja Dancewicz, Julia Cegiełka, Oliwia Trzandel, Magda Urbaniak,Kinga Solarewicz, Vanesa Duszczak, Klaudia Orzechowska, Martyna Szymanowska.

Skład chłopców
          Huber Chudzikiewicz, Kuba Pacyna, Antoni Augustyniak, Karol Babiarczuk, Oliwier Bylina, Eryk Konaszyk, Oliwier Błądek.

Rafał Snoch,
          nauczyciel wychowania fizycznego

Bal karnawałowy trzecich klas
          15 lutego 2017 odbył się w stołówce szkolnej bal karnawałowy klas trzecich. Trwał od godziny 16:00 do 18:00. Wiele osób prezentowało się w bardzo pomysłowych strojach, a dobry humor nie opuszczał nikogo! Na zmęczonych zabawą uczniów czekały przekąski i napoje przygotowane przez każdą klasę. W czasie balu uczniowie bawili się na całego ;) Nasze dzieciaki wiedzą, co to dobra zabawa.

Monika Nabywaniec,
          nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Randka w ciemno z książką

14 lutego  odbyły się wyjątkowe walentynki w szkolnej bibliotece. Uczniowie z klas I-III i IV-VI  randkowali w ciemno z książkami. Akcja promująca czytelnictwo polegała na wypożyczaniu książek, które były zapakowane i obwiązane czerwoną wstążeczką.  Czytelnicy przy wyborze książek kierowali się tylko krótkimi wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. Książki rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Za rok chcemy powtórzyć tę akcję, ale z pewnością na uczniów będzie czekać więcej książek.

p. Jolanta Liniart, p.  Agnieszka Dębska,
          organizatorki