Środa 13.12.2017

Na zajęciach komputerowych uczniowie klas drugich  próbowali swoich sił w grafice komputerowej. Z okazji zbiżających się świąt Bożego Narodzenia wykonali w programie Paint projekty bombek choinkowych.

XII Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej "Pieśnią moją jest Pan" - program wyniki

G R U D Z I E Ń
4 grudnia Barbórka (Dzień Górnika)
6 grudnia Dzień Świętego Mikołaja
21 grudnia Początek astronomicznej zimy - najkrótszy dzień roku
24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia
25 grudnia Boże Narodzenie
26 grudnia Boże Narodzenie

Poczytaj Bratkowi

W październiku rusza IV edycja akcji "Poczytaj Bratkowi". Uczniowie klas starszych będą czytać bajki terapeutyczne z Księgi Bratka swoim młodszym koleżankom i kolegom ze szkoły. W tym roku bajek słuchać będą nie tylko pierwszoklasiści, ale również uczniowie klas drugich i trzecich. Bardzo się z tego cieszymy.

Razem zmieniamy internet na lepsze

Prace uczniów - www.sp8dbi.jimdo.com

 • 20 grudnia br. o godzinie 15.00, w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla obecnych i byłych pracowników naszej szkoły.

 • Na Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju w Sulechowie Ares zaprezentował się bardzo dobrze. Dwójki pograły bardzo fajny turniej i wywalczyły wysokie miejsca na 24 zespoły:

  Ares 1 Szczerbak/Oparska - 1 miejsce (MVP Paulina Szczerbak)
  SP8 Nowa Sól 1 Ratajczak/Szostak - 4 miejsce
  Ares 2 Oliwa/Buszewicz - 6 miejsce
  SP8 Nowa Sol 2 Maćkowska/Melska -16 miejsce.

  W czwórkach na 16 zespołów:
  Ares 1 w składzie Suska, Trznadel, Cegiełka, Zielińska, Duszczak zajęły 4 miejsce
  Ares 2 w składzie Kałuska, Bączykowska, Górska, Krzyśko, Połońska, Pożyczki zajęły 8 miejsce.

 • Na sobotni trening judoków (09.12.17) w którym uczestniczyło prawie 100 osób zawitał niespodziewany gość. Miał czerwony ubiór, brodę oraz ogromny wór pełen łakoci dla judoków i co ciekawe umiał judo co musiał udowodnić wykonując rzuty na trenerach. Ale zanim to nastąpiło zajęcia  rozpoczął trener Andrzej Bączykowski witając wszystkich zawodników ich opiekunów oraz gości z klubów Sparta Sława, Hajime Bytom Odrzański oraz Jedenastka Zielona Góra, później rozgrzewka pod okiem Łukasza Grodzickiego i wspólne randorii  czyli walki w parterze oraz stójce.

 • 4 grudnia z okazji Barbórki klasy trzecie i czwarte naszej szkoły odwiedzili górnicy z kopalni miedzi. Poczuliśmy się, jakbyśmy byli „w samym sercu kopalni”, ponieważ opowiedzieli nam o swojej ciężkiej pracy i pokazali zdjęcia oraz filmy wykonane pod ziemią. Dzięki przygotowanej dla nas prezentacji, mogliśmy wyobrazić sobie szychtę, czyli dzień ich pracy, który rozpoczyna się w momencie przekroczenia bramy wejściowej zakładu. Najpierw górnicy udają się do łaźni, później odbierają lampę i aparat ucieczkowy z pomieszczenia, które nazywa się lampownia i z tym sprzętem udają się  na zjazd klatką (czyli windą) pod ziemię. Na dole górnicy są dowożeni specjalnymi samochodami do swoich miejsc pracy. Po zakończonej zmianie wracają pod szyb i wyjeżdżają na powierzchnię.

 • Na stołówce rodzice z naszej  szkoły  i ich znajomi amatorsko tworzący grupę artystyczną wystawili krótki

  spektakl o tematyce świątecznej z barwnymi dialogami, tańcem i świąteczną muzyką. Klimatu dopełniała świąteczna scenografia. Przedstawienie obejrzały wszystkie klasy I, II, III oraz  IVe.

   


  Alina Rolicz

 • 6 grudnia w szkole było radośnie, kolorowo, mikołajkowo. Uczniowie klas 1-3 i klasa 4e zostali zaproszeni  do obejrzenia spektaklu autorskiego przygotowanego przez rodziców dzieci z naszej szkoły. Aktorzy tworzą amatorską grupę artystyczną, która na swoim koncie ma takie przedstawienia jak: „Smerfy”, „Kopciuszek”, „Rzepka” i mikołajkowy spektakl pt. „Mikołaj kontra psotne gobliny”. Widzowie byli zachwyceni, podziwiali nie tylko grę aktorską, ale i piękne, kolorowe kostiumy, zaśmiewali się z dowcipnych dialogów. Spektakl traktował o tym, że kiedy narozrabiamy, możemy magicznym słowem „przepraszam” i dobrym zachowaniem wszystko naprawić. Mikołaj chyba był prawdziwy, ponieważ podarował dzieciom prezenty.

 • Klasy 4 wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym o Puchar Dyrektora. W turnieju brały udział klasy C,D,E,F,G,H. Klasy A i B wyjechały do kina. Każda klasa musiała zaliczyć na czas rzuty do kosza oraz wyścig rzędów z przeszkodami.
  Dwie klasy C i D uzyskały taki sam czas w dwóch konkurencjach, więc o zwycięstwie decydowała dogrywka. Ostatecznie wygrała klasa 4D i odebrała z rąk Dyrektora SP 8 puchar wypełniony słodkościami.
  Dziękujemy dzieciakom jak i ich wychowawcom za udział i piękne pr
 • Popularne Andrzejki od  dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Stały się też one idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu na przerwach i późnym popołudniem w gronie kolegów i koleżanek. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego, choć na ogół nikt  nie  traktuje  ich  poważnie,  bo jest  to  tylko  zabawa.

  W związku z tym 30.11.2017r. odbył się niezapomniany „Dzień andrzejkowych wróżb”.

  Wiele śmiechu i radości dostarczyły uczniom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy ze szkoły zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

 • 28 listopada 2017r. o godz. 17:00 spotkali się uczniowie klasy VIIB i VID, aby pod opieką nauczycieli, p. Jowity Godziewskiej i p. Darii Stachowicz w atmosferze andrzejkowej zabawy – integrować się i zacieśniać więzi przyjaźni. To były dwie godziny dobrej zabawy przy dźwiękach tanecznej muzyki.

  Jowita Godziewska
  Daria Stachowicz

 • 22 listopada 2017 roku w sali widowiskowej Nowosolskiego Domu Kultury odbył się koncert pt. „Ósemkowe Skrzaty”, o czym z niewielkim opóźnieniem uprzejmie donoszę.

  Koncert skierowany był przede wszystkim do najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy nie zawiedli i wraz z rodzinami i wychowawcami wypełnili szczelnie salę.

  Koncert rozpoczął się Kaczuchami i po „dzwonku”, mogliśmy zaczynać. Na początek Pieski małe dwa i Jesteśmy jagódki, potem szybkie przebieranko i śpiewamy Duszki leśne, a po nich Idziemy do ZOO (wykonane przez nasz ósemkowy zespół wokalny). Następnie przyszedł czas na pierwszą solistkę. Asia Michalska z klasy 4 pięknie zaśpiewała Laleczkę z saskiej porcelany, towarzyszyła Jej Marlena Ożóg z klasy 3 jako baletnica, która równie pięknie zaprezentowała układ choreograficzny. Następnie wystąpili gimnazjaliści z klasy 3, Mateusz Kamzelski w piosence Kundel bury, a po nim Helena Cegiełka, która wcieliła się w małą Natalię Kukulską i przypomniała utwory Puszek okruszek i Co powie tata.

 • Już po raz dwunasty nasza szkoła była organizatorem Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Pieśnią moją jest Pan”. Wzięło w nim udział 60 wykonawców, a w sumie 260 uczestników - dzieci i młodzieży z naszego Powiatu. W miłej atmosferze NDK młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności, które słuchającym i oglądającym dostarczyły wiele radości. Organizatorkami z ramienia szkoły były panie Ewa Kawalec, Halina Wróbel, Beata Sasin, Magdalena Rozynek-Siring i Alina Guzikowska. Wyniki

   

 • Koło promocji zdrowia prowadzone przez panią Mirosławę Ilnicką oraz szkolna pielęgniarka pani Ewa Franczak zorganizowały dla klas IV-VII konkurs plastyczny o wpływie nikotyny na organizm człowieka. Wpłynęło aż 160 prac, spośród nich wyłoniono te najlepsze. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami o tematyce zdrowego żywienia i szkodliwości palenia. Nagrody zostały ufundowane przez nowosolski SANEPID.

  Oto lista nagrodzonych:

  I miejsce – Dawid Rypson Vb
  II miejsce – Inez Różycka VIId, Izabella Śmiglewska VIId
  III miejsce – Jakub Czapliński Vb

 • Uczniowie klasy 7B wraz z wychowawczynią p. Jowitą Godziewską aktywnie włączyli się w akcję  charytatywną pt.: „5 – 10 – 15 Pomagamy bezdomnym zwierzakom” (na rzecz zwierząt w przytuliskach w Nowej Soli).

   

  Z uwagi na zebraną ilość karmy dla zwierząt, uczniowie klasy 7B – w nagrodę od organizatorów akcji – 23 listopada 2017r. zostali zaproszeni na darmowe zajęcia do klubu sportowego ORANGE GYM w Nowej Soli. Uczniowie pod kierunkiem instruktorów siłowni doskonalili swoją sprawność fizyczną, kondycyjną oraz koordynacyjną.

 • W dniu 24 listopada nasza szkoła obchodziła ten radosny dzień. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Na holu szkoły mieliśmy okazję podziwiać wystawę  pluszaków, przebranych w strój  ulubionego bohatera z książki. 

  Wyróżnienia za najciekawsze Misie :
  1. Amelia Dera kl.IIIg (Meksykanka)
  2. Julia Kamińska kl.Ia (Krasnoludek)
  3. Nina Kamińska kl.IIIg (Kot w butach)
  4. Emilia Bona kl.IIIb (Czerwony Kapturek)
  5. Maja Bereżańska kl.IIIg (Harry Potter)
  6. Nadia Zajączkowska kl.IIa (Mała Syrenka)
  7. Dawid Tomys kl.Ib (Supermen)

 • 19.11 w Oleśnicy odbył się finał Super Ligi w Judo Dzieci. W zawodach startowało 800 zawodników z 43 klubów, walki toczono ma 8 matach. Bardzo udanie w zawodach wystąpił Jan Bączykowski, który w swojej kategorii wagowej zdobył II miejsce, zdobywając jednocześnie kolejny medal w edycji superligi w 2017. W tym roku odbyły się cztery edycje Superligi, w których Jasiu zdobywał medale: Świdnica 3m, Sobótka 1m, Kobierzyce 1m, Oleśnica 2 miejsce.
    Andrzej Bączykowski
  nauczyciel wychowania
 • Drodzy Czytelnicy, oddajemy do Waszych rąk najnowszy numer naszego dwumiesięcznika. Mamy nadzieję, że stanie się dla Was stałą prasowa lekturą. Doceńcie wkład i zaangażowania Waszych kolegów i koleżanek, którzy, jak przystało na dobrych i rzetelnych dziennikarzy, zbierają materiały do późniejszych artykułów i śledzą na bieżąco wszystkie wydarzenia związane z nasza szkołą.

   

  W tym roku szkolnym w skład zespołu redakcyjnego wchodzą:

  • Red. Nacz. Hanna Kochanowicz
  • Zastępca red. Maja Rol
 • W dniach 14-15 listopada w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowej Soli odbył się Powiatowy Turniej Badmintona. Nasi uczniowie, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, w kategorii młodzików zostali MISTRZAMI POWIATU. Nasi mistrzowie, to: Katarzyna Stryjakowska, Izabela Szulc, Kamil Kosiński, Mateusz Siercha i Gracjan Kosiński. Opiekunem i trenerem grupy jest pan Jarosław Sznajder. Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy.

   

 • 14 listopada odbyła się lekcja terenowa w ramach: Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Byliśmy w Powiatowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.  Wspólnie z  Panem strażakiem zwiedziliśmy cały budynek, w którym znajdują się podstawowe wyposażenia pracowników straży. Następnie oglądaliśmy hangar z wozami strażackimi. Nasza wspólna wycieczka była bardzo fajna,  pod koniec zwiedzania wydarzyła się akcja ratunkowa. Myśleliśmy, że to był próbny alarm, ale okazało się, że wydarzył się wypadek i prawie wszyscy strażacy wyjechali na ratunek.

   

 • Dzień otwarty w szkole był okazją do zaprezentowania dwóch projektów edukacyjnych z przyrody. Z cyklu: Kochamy polską przyrodę klasy piąte wystawiły swoje albumy liści 15 popularnych drzew występujących w Polsce.
  Większość uczniów wzorcowo wykonało swoje prace, zatem wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.
  Klasy szóste realizowały projekt: Ziemia w Układzie Słonecznym.


  Dzieci miały do wyboru model lub prezentację multimedialną na temat wybranego ciała niebieskiego.
  Osiem planet, Słońce, księżyc Ziemi, wszystko na  na swoich orbitach znalazło się na wystawie we właściwym miejscu dzięki Julii i Krystianowi. Wiktor i Szymon odtwarzali prace komputerowe. Przy organizacji wystawy pracowali licznie chętni uczniowie z klasy VC, VIB ,VIC.
  Nad całością podczas zebrań Rodziców czuwali Julia, Krystian, Wiktor i Szymon.
  Opiekun wystawy: Maria Frąckowiak

 • Tak, klasa VC wraz z Opiekunami wybrała film pt.Tarapaty, bo kłopoty to ulubiona część życia wielu Młodych ludzi.
  Jak pisze Bartek N. "...to żartobliwa, jednocześnie trzymająca w napięciu historia o przyjaźni chłopca i dziewczynki.
  I podobała mu się dlatego, bo poruszała problemy dzieci"
  .
  Amelka K. "Ten film nauczył nas, że warto mieć przyjaciół, a wycieczka wzbudziła w nas wiele miłych uczuć i spowodowała współpracę przy jej organizowaniu".
  Natomiast Julka Ł. "poleca nie tylko ten film, ...ale wycieczki z klasą na tego typu filmy".
  Jak tytuł wskazuje, dzieci wpadły w tarapaty. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi zaufać Olkowi i odważyć się na przyjaźń.
  Zachęcamy do wyboru podobnych filmów i dyskusji nad nimi.
  Opiekunowie Maria Frąckowiak, Joanna Czyżowicz oraz recenzenci z klasy VC: Bartek, Amelka, Julka.

 • W Cottbus (Niemcy) 11 listopada 2017 odbył się tradycyjny turniej judo 9BTU-CUP. W zawodach w czterech grupach wiekowych od dzieci do młodzika na trzech matach startowało blisko 230 zawodników z Polski,Czech oraz Niemiec, a wśród nich nasi judocy z UKS Ósemka.
  Wywalczyli oni następujące wyniki: złoto zdobyli – Radziusz Szymon, Kuberska Oliwia, Huczko Samuel, Milewska Iga, Kierzyk Amelka, Laxroix Filip, Napieralski Nikodem, Nowak Mikołaj, srebro wywalczyli Buda Michał, Dłuski Dominik, Kierzyk Kacper, a brązowe medale przywieźli Wołodkowicz Martyna, Fedan Igor oraz Kołaczkiewicz Mateusz. "Udział naszych zawodników w tych zawodach był bardzo widoczny co przełożyło się na uzyskiwane indywidualnie rezultaty oraz klasyfikację drużynową, którą wygraliśmy pokonując m.in faworyzowaną ekipę gospodarzy, Iga Milewska została wybrana najlepszą technicznie zawodniczką w swojej grupie wiekowej” – podsumował występ judoków trener Andrzej Bączykowski.

 • W mijającym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji odbyły imprezy upamiętniające i uświetniające to wydarzenie. W poniedziałek 6 listopada odbyły  się szkolne eliminacje ogólnopolskiego  konkursu historycznego "Losy żołnierza polskiego 1887-1922. O niepodległość i granice Polski". Do etapu rejonowego zostali zakwalifikowani: Horacy Kusz z klasy 7a, Karina Kaczmarek, klasa7d, Magdalena Urbaniak, klasa 6b, Jakub Dunajski, klasa 7d oraz Mateusz Ur
 • Dnia 07.11.2017  MOSiR był gospodarzem mistrzostw powiatu nowosolskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: I – w składzie Alan Kołogryw i Tomasz Szatkowski oraz II w składzie Krystian Pusiewicz i Szymon Małecki. Alan z Tomaszem zdobyli tytuł wicemistrzów, a Krystian i Szymon uplasowali się na czwartym miejscu.” Chłopcy wygrali wszystko co mogli, pokazali maksimum swoich możliwości” – podsumował występ zawodników opiekun Andrzej Bączykowski.
 • Świetna informacja dla sekcji lekkoatletycznej! Firma Jadik zasponsorowała cztery profesjonalne bloki startowe, każdy warty 500zł. Będą z nich korzystać nie tylko dzieci na zajęciach z "Lekkoatletyki dla każdego" , ale pozostali uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego.

  Wielkie dzięki ;-)


  Grzegorz Cegiełka
  nauczyciel wychowania fizycznego

   

 • 31 października odbył się pierwszy  BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW. Pomysłodawcą wydarzenia  była Pani Jolanta Kwocz –wychowawca kl. Id,  we współpracy z Panią Zofią Weres - katechetką. W krótkim scenariuszu został przedstawiony cel i sens Uroczystości Wszystkich Świętych. Uczniowie poszczególnych klas I-III i V , śpiewali przygotowane na tę okoliczność utwory. Mirela Debert  z klasy Va  wystąpiła  z autorskim układem tanecznym. Zatańczyła „czaczę” zdobywając ogromne owacje od publiczności. Klasa Va zagrała na fletach utwór muzyczny, opracowany przez Panią Magdę Rozynek-Siring.