Poniedziałek 18.06.2018

C Z E R W I E C 
1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka

21 czerwca Pierwszy Dzień Lata
22 czerwca Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca Dzień Ojca

6 lutego 2018

Tworzymy kulturę szacunku w sieci

"Bezpiecznie Tu i Tam" - kurs dla Rodziców

Prace uczniów - www.sp8dbi.jimdo.com

Poczytaj Bratkowi

To już IV edycja akcji "Poczytaj Bratkowi". Uczniowie klas starszych będą czytać bajki terapeutyczne z Księgi Bratka swoim młodszym koleżankom i kolegom ze szkoły. W tym roku bajek słuchać będą nie tylko pierwszoklasiści, ale również uczniowie klas drugich i trzecich. Bardzo się z tego cieszymy.

XIV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
z dnia 31 stycznia br. został odwołany.

pobierz program (Word) (Acrobat Reader)

 • 11 czerwca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Klas III. Jak co roku wybrani uczniowie z każdej klasy przystąpili do rozwiązania pięciu zadań tekstowych. Trzeba było wykazać się nie tylko zdobytymi na lekcjach umiejętnościami, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Najlepszymi z najlepszych okazali się:

  I miejsce – Weronika z III g
  II miejsce – Kornelia z III e
  III miejsce – Michał z III e

  Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

 • 9 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli odbył się już XVI Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Czar Par", w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Każda szkoła podstawowa w mieście typowała po dwie drużyny dwuosobowe, które zmagały się z matematyką w różnych konkurencjach. A były to: sudoku, krzyżówka matematyczna, gra planszowa, domino i zadanie tekstowe. W sumie startowało 16 drużyn. Uczniowie musieli mocno przykładać się do pracy, ponieważ część zadań była ograniczona czasem.
  Naszych reprezentantów przez kilka tygodni przygotowywała pani Jolanta Kwocz. Wysiłek bardzo sie opłacił, ponieważ Maja i Weronika z III g wróciły z pucharem zdobywając I miejsce, natomiast Klaudia Reinert i Damian Nawrot z III c zajęli III miejsce. Oprócz pucharów organizatorzy przygotowali drobne gadżety dla każdego uczestnika, za co serdecznie dziękujemy. Gratulacje! Młodym matematykom życzymy dalszych sukcesów w klasach wyższych.

 • 7 czerwca br. uczestniczyliśmy w barwnym korowodzie "100 lat Niepodległości". Korowód Święta Solan - Obrazek 1

 • 24 maja odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. I-III „Mole książkowe”. Wzięło w nim udział 13 uczniów. Dzieci z klas pierwszych i drugich miały przeczytać wybrane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz dwie baśnie Andersena, natomiast z klas trzecich książkę Pawła Beręsewicza pt. „Co tam u Ciumków?”. Konkurs został przeprowadzony przy użyciu nowoczesnych technologii, a mianowicie oprogramowania Flow. Uczestnicy czytali pytania wyświetlane na ekranie projektora i udzielali odpowiedzi za pomocą pilotów.
  W kategorii klas pierwszych i drugich wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce – Jakub Burda z kl. IIb
  II miejsce – Kacper Lorenz z kl. IIb i Agata Szynder z kl. Ib
  III miejsce – Tymoteusz Osuch z kl. Ib i Filip Wojtysiak z kl. IIa

 • 29 maja 2018 r. p. Jowita Godziewska oraz p. Renata Gorockiewicz przeprowadziły Szkolny Konkurs Matematyczny SUDOKU wśród uczniów klas 5-7. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Trzy osoby, które jako pierwsze bezbłędnie rozwiązały tę liczbową łamigłówkę zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego. Byli to: Martyna Bocheńska (z kl. 7B), Jakub Kruk (z kl. 6B) oraz Mateusz Urbaniak (z kl. 7A). 
  4 czerwca 2018 r. laureaci etapu szkolnego udali się do SP 6 w Nowej Soli, gdzie układali SUDOKU rywalizując z uczniami z innych nowosolskich szkół. Martyna Bocheńska (z kl. 7B) zajęła II miejsce w etapie międzyszkolnym.  
  W konkursie tym oprócz laureatów wyróżniono uczniów za bardzo dobry wynik. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Jakub Kruk (z kl. VIB).

 • Dnia 10 maja 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał wojewódzkiego przedmiotowego konkursu języka angielskiego. Konkurs składał się z części pisemnej (test) i ustnej. Do zdobycia było 60 punktów. W zmaganiach brało udział 45 uczniów z  sześciu rejonów województwa lubuskiego. Tytuł laureata przysługiwał od 90% zdobytych punktów.
  Uczennica naszej szkoły Sandra Gurling z klasy 7d zdobyła 50 punktów (83,3 %) uzyskując tytuł finalisty.

  Gratulujemy!

  Agnieszka Kościelniak,
  nauczycielka języka angielskiego

 • Podczas obchodów Dnia Dziecka, zorganizowanych w naszej szkole 30 maja, już po raz trzeci dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszyscy uczniowie klas I-VII zebrali się na placu apelowym i czytali przyniesione ze sobą książki. Przy okazji włączyliśmy się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie ubrani byli w białe i czerwone koszulki i ustawili się formując biało-czerwoną flagę.
  Następnie uczennica klasy VIa Weronika Bączykowska przeczytała  na głos fragment książki „Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”.

 • 30 maja br. w Gimnazjum nr 3 odbył się szkolny piknik z okazji Dnia Dziecka. Szkolny piknik z okazji Dnia Dziecka - Obrazek 1
   

 • Dni 31.05 - 01.06.2018 są wolne od zajęć dydaktycznych. W dniu 1 czerwca w świetlicy szkolnej będą odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów naszej szkoły.

 • W dniach 22, 23 i 24 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez  MZGK. Akcja ekologiczna odbyła się w Stacji Uzdatniania Wody. W bardzo miłej atmosferze uczniowie poznali procesy technologiczne zachodzące w Stacji. Obserwowaliśmy "Wodne labolatorium" i malowaliśmy w "Plastycznej pracowni Hipcia". Dzieci podczas konkursów mogły wykazać się wiedzą o wodzie i ochronie środowiska naturalnego. Chwile wytchnienia zapewnił nam organizator podczas  pikniku na trawie w otoczeniu malowniczej przyrody.

 • Uczniowie klasy 7B, 6C i 6D wraz z nauczycielami  – p. Jowitą Godziewską, p. Joanną Szostak i p. Angeliną Mackiewicz – udali się na trzydniową wycieczkę nad morze (w terminie 16 – 18 maja 2018 r.). Podczas zwiedzania Szczecina, Międzyzdrojów oraz Świnoujścia uczniowie poznali historię, architekturę oraz zabytki tych nadmorskich miejscowości. W Szczecinie uczniowie zwiedzili m.in.: Muzeum Komunikacji i Techniki oraz Zamek Książąt Pomorskich. Wśród atrakcji turystycznych Międzyzdrojów znalazły się: molo, Promenada Gwiazd, Gabinet Figur Woskowych, Amfiteatr, Bałtycki Park Miniatur, wzgórze Gosań,  Jezioro Turkusowe, Muzeum Przyrodnicze, Planetarium, Labirynt Luster… Duże zainteresowanie u uczniów wzbudziło zwiedzanie Fortu Gerharda w Świnoujściu oraz Podziemnego Miasta na Wyspie Wolin… Wspaniale było spędzić tych kilka słonecznych dni nad Bałtykiem!!!

 • To już trzeci rok z rzędu, kiedy uczniowie naszej szkoły tworzący grupę teatralną Ósemkowy Teatr 11 maja wystąpili przed czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej oddziału dla dzieci w Nowej Soli z okazji „Tygodnia Bibliotek”.

  Nauczycielka języka polskiego i zarazem opiekunka grupy teatralnej, pani Daria Stachowicz przygotowała scenariusz sztuki teatralnej „W moim magicznym domku” na podstawie książki pt. „Szary domek” oraz wyreżyserowała spektakl, który uświetnił galę wręczenia „złotych kart” najmłodszym i zarazem najbardziej aktywnym czytelnikom Biblioteki.

 • W sobotę 19 maja odbyły się XX Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Dzieci i Młodzików w Judo o Puchar Prezydenta Nowej Soli. Zawody, których organizatorem był UKS Ósemka uświetnił swoją obecnością Prezydent miasta Nowej Soli pan Wadim Tyszkiewicz, który z ciekawością oglądał odbywające się walki. A na zawodach w których startowało 220 zawodników z 21 klubów z 4 województw oraz Niemiec było wszystko, interesujące walki, wspaniały doping, efektowne nagrody, super wypieki rodziców.

 • W dniach 07.05.-13.05.2018 r. odbyła się, zaplanowana we wrześniu, wycieczka do Zakopanego klas 4c i 7c. Głównym organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Teresa Myszko. Opiekunami były panie: Mirosława Ilnicka, Agnieszka Kościelniak (również współorganizator wycieczki), Agnieszka Łapacz.  W opiece nad dziećmi pomagał również pan Paweł Oleksiak.

  W drodze do Zakopanego zwiedziliśmy kopalnię soli w Bochni. W czasie wycieczki mieliśmy okazję podziwiać panoramę Tatr z Gubałówki. Wędrowaliśmy po Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Strążyskiej i do Morskiego Oka. Po długich wędrówkach odpoczywaliśmy w basenach w kompleksie Termy Chochołowskie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Wawel i Stare Miasto w Krakowie. Pogoda i humor dopisywały.

 • - Obrazek 115 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. Za osiągnięcie bardzo wysokich wyników – wyróżnionych zostało 21 uczniów z naszej szkoły.

  Wśród zwycięzców znaleźli się: Patryk Pilarz z kl. 2a, Filip Wojtysiak z kl. 2a, Oskar Adykowski z kl. 1c, Maja Gorbaczuk z kl. 1c, Franciszek Jedyński z kl. 3g, Olivia Półtorak z kl. 3b, Szymon Janus z kl. 3f, Mikołaj Ostojski z kl. 3f, Kornelia Chrzęściewska z kl. 3e, Wiktor Pawłowski z kl. 3g, Maja Rola z kl. 3g, Maja Tkacz z kl. 3a, Wiktor Domagała z kl. 3c, Olga Kochańska z kl. 4e, Antoni Chorostkowski z kl. 4a, Aleksandra Szmyt z kl. 5b, Julia Trela z kl. 5b, Jakub Czapliński z kl. 5b, Weronika Gruchacz z kl. 5c, Zofia Dubaniowska z kl. 6c, Jakub Kruk z kl. 6b.
  Wymienieni uczniowie otrzymają dyplom oraz nagrodę książkową.

                                                                                                                                    Jowita Godziewska, szkolny organizator konkursu

 • W piątek 27 kwietnia br. odwiedzili nas pierwszoklaści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Soli. Zostali oni zaproszeni, w ramach lekcji otwartych programu Aktywna tablica, na zajęcia z programowania. Dzieci grając w grę "Scottie Go!", programowały ruchy małego kosmity, układając kafelki na planszy. Następnie "sczytywały" ułożony program za pomocą kamery internetowej do komputera. Na ekranie monitora mogły zobaczyć efekt swojej pracy. Nie dla wszystkich zabawa okazała się łatwa, za to wszystkim się podobała. W maju na podobne zajęcia przybędą uczniowie z innych szkół.

 • W czwartek 10 maja odbyła się Olimpiada Pierwszej Pomocy organizowana przez Polski Czerwony Krzyż w nowosolskim Parku Krasnala. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a Adrianna Krzyśko oraz Wiktoria Orszulak. Zespół zajął II miejsce ze stratą jednego punktu.

  Pozoracje były bardzo realistyczne i oryginalnie zaaranżowane. Oprócz zdrowej rywalizacji, była też świetna zabawa i miła atmosfera. Zawodniczki są zadowolone z wyników i liczą na równie dobre w przyszłym roku, całe zawody opisują bardzo pozytywnie. Do konkursu byłyśmy przygotowywane przez szkolnego opiekuna koła PCK panią Marię Frąckowiak.

 • W dniu 26 kwietnia uczniowie klasy III b i III d wraz z opiekunami zwiedzali Wrocław. Pierwszym punktem programu było Afrykarium - oceanarium prezentujące ekosystemy wodne i lądowe fauny Afryki. Kolejnym Hydropolis, w którym mieliśmy okazję obejrzeć wodę z różnych, fascynujących perspektyw. Na samym końcu na Rynku Wrocławskim uczniowie podążali śladami miniaturowych krasnali. Wycieczka była bardzo udana. Pozostaną nam po niej miłe wspomnienia i piękne zdjęcia.

   - Obrazek 1 


  Paulina Jacków, Alina Guzikowska
  nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

 • Czy znamy historię naszego miasta?
  Próbą zastanowienia się nad tym pytaniem była nasza wizyta w Muzeum miejskim. 25 kwietnia, piękna pogoda sprzyjała naszej wędrówce „Szlakiem solnym po Nowej Soli”. Spotkanie prowadziła pani Joanna Wojtasik, ciekawie opowiadając o Nowej Soli.
  Po spacerze zajrzeliśmy do sal muzeum, w których Pani Joanna omawiała ekspozycje poświęcone militariom, powstaniu naszego miasta oraz przyrodzie doliny Odry. Kolejnej części spotkania obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych uczniów z nowosolskich szkół „Drogi do Niepodległości”. Każdy z nas, oddał swój głos na najciekawszą pracę plastyczną. Pobyt w muzeum był ciekawą lekcją, bowiem mieliśmy okazję poznać oraz pogłębić wiadomości o naszym mieście.

 • 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 5B wraz z nauczycielką matematyki - p. Jowitą Godziewską udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, gdzie uczestniczyli w konkursie „ZGRANI Z GRAMI” zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych. Wszyscy uczniowie klasy 5B podczas rozgrywek w matematyczne i logiczne gry planszowe – rozwijali swoją spostrzegawczość, sprawność rachunkową oraz logiczne myślenie. Gratulacje należą się Julii Treli oraz Jakubowi Czaplińskiemu, którzy zwyciężyli w finałowej części konkursu, a w nagrodę otrzymali gry planszowe.Udział uczniów klasy 5B w konkursie „ZGRANI Z GRAMI” - Obrazek 1

                                       Jowita Godziewska – nauczyciel matematyki

 • Dni 30.04 - 04.05.2018 są wolne od zajęć dydaktycznych. W dniach 30.04, 02.05 i 04.05 w świetlicy szkolnej będą odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów naszej szkoły.

 • Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego PANDA - Obrazek 111.04.2018r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego PANDA. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VI. Z klas czwartych 6 uczniów, z klas piątych 4 uczniów, natomiast pośród klas szóstych 8 uczniów.  Wyniki konkursu poznamy na początku czerwca.
   

  Marta Augustyniak
  nauczyciel języka angielskiego

 • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego - Obrazek 1

  W sobotę 21 kwietnia w PSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Odzyskana niepodległość”. Naszą szkołę reprezentowali: Zosia Kohnka z kl. IVg, Kinga Wareluk z kl.IVg i Piotr Sarama z kl. VIa.
  Wyróżnionych i nagrodzonych zostało 6 uczniów. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie. Zosia Kohnka zajęła II miejsce i Piotr Sarama V miejsce.

  Gratulujemy!

  Jolanta Liniart
  nauczyciel bibliotekarz

 • W dniach 18 i 19 kwietnia przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 12 odwiedziły naszą szkołę. Oprowadziliśmy sześciolatków po szkolnych korytarzach, zajrzeliśmy do świetlicy, sali gimnastycznej i bawiliśmy się na placu zabaw. Dzieci mogły "usiąść w ławkach" i napisać na tablicy interaktywnej swoje imię. Uśmiechnięte i zadowolone czekają na rozpoczęcie roku szkolnego.

  Paulina Jacków
  nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 • Siatkarki z naszego klubu uczestniczyły dzisiaj w rozgrywkach szkolnych. Nasze dziewczyny jako SP 8 wywalczyły awans do finału województwa szkół podstawowych. Wygrały wszystkie mecze nie przegrywając seta. W turnieju wzięło udział 7 szkół podstawowych z Żar, Wschowy, Iłowy, Szprotawy i Nowej Soli. Niestety nie za wysoki poziom sprawił, że umiejętności naszych zawodniczek zweryfikuje dopiero finał, który odbędzie się w maju.

  Dziewczyny gratuluję!

  Rafał Snoch,
  nauczyciel wychowania fizycznego

 • 26.03. 2018r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski z języka angielskiego.  W konkursie wzięli udział  uczniowie klas I-III, łącznie 18 osób. Z klas pierwszych 6 uczniów, z klas II 4 uczniów, natomiast z klas III 8 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Karina z klasy 3f, II miejsce zajął Igor z klasy 2a, a III miejsce zajęła Eliza z klasy 1a. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

  Marta Augustyniak,
  nauczyciel języka angielskiego

 • W czwartek 12 kwietnia uczniowie klasy IIId wraz z wychowawczynią i opiekunami wybrali się do Biblusia na lekcję biblioteczną. Tematem warsztatów była "Historia książki - od przekazu słownego do ebooków". Mieliśmy okazję zapoznać się historią piśmiennictwa, pisać za pomocą hieroglifów oraz obejrzeć różnego rodzaju książki.
  Wizyta uczniów IIId u Biblusia - Obrazek 1  Paulina Jacków
  nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 • 13.04.2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Matematycznym, który w tym roku organizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowej Soli.  W konkursie wzięło udział osiem szkół z Nowej Soli i okolic. Jak co roku, uczniowie walczyli w dwuosobowych drużynach na poziomie klas czwartych, piątych szóstych i siódmych.
  Gratulujemy uczniom klasy 6b:  Jakubowi Krukowi i Szymonowi Sawczukowi za zajecie I miejsca w/w konkursie na poziomie klas szóstych. Inni uczniowie biorący udział w konkursie zajęli wysokie lokaty, lecz już poza podium.

  Dziękuję wszystkim nauczycielom matematyki, uczącym w SP8 za przygotowanie uczniów do konkursu. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu: K. Dobrowolska, J. Godziewska, R. Gorockiewicz, J. Molas.

 • 9 kwietnia 2018r. odbyły się  eliminacje do międzyszkolnego  konkursu czytelniczego dla klas IV-VI pod hasłem „Odzyskana Niepodległość”, który odbędzie się 21 kwietnia w PSP nr 3 w Nowej Soli. Uczniowie pisali test ze znajomości treści książki pod tytułem „Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”.
  Największą liczbę punktów i możliwość reprezentowania szkoły  uzyskali:

  Zosia Kohnka kl.4g
  Piotr Sarama kl.6a
  Zuzia Suska kl.6b

  Jolanta Liniart,
  nauczyciel bibliotekarz

 • W dniu 5 kwietnia 2018 uczniowie klasy III c i III g wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Zielonej Góry. Pierwszym naszym przystankiem było Planetarium Wenus, gdzie obejrzeliśmy film pt. "Polaris". Była to ciekawa opowieść o nocy polarnej na biegunach naszej planety. Poznaliśmy też jak buduje się obserwatorium i statki kosmiczne oraz poznaliśmy sekrety planet, ich podobieństwa i różnice. Następnie udaliśmy się do Centrum Przyrodniczego gdzie odkrywaliśmy wszystkimi zmysłami tajemnice natury i nauki. To była ciekawa i pouczająca wyprawa.

 • 28.03.2018 pod opieką pani Violetty Matych, pani Renaty Szulc i pani Elżbiety Matych udaliśmy się do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Już sam gmach zrobił na nas duże wrażenie; potężne schody, dwa lwy przed wejściem, a w środku piękny, kryształowy żyrandol i piętrowa widownia.
  Obejrzeliśmy widowisko według pomysłu Anny Niedźwiedź. Inspiracją do powstania spektaklu była baśń J. Ch. Andersena - "Królowa Śniegu". Opowieść o wiecznym zimnie zyskała nowe baletowo-akrobatyczno-operowe życie. Twórcy powołali do życia nowe postacie. Historia o Królowej Śniegu, Gerdzie poszukującej ukochanego Kaja została opowiedziana artystycznym ruchem i wyrazistą muzyką.W przedstawieniu podziwialiśmy zawodowych wykonawców i uczniów Szkoły Baletowej.
  Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Nowej Soli.

 • Dnia 22.03.2018 r. w SP 1 w Kożuchowie odbył się etap rejonowy konkursu przedmiotowego z języka angielskiego zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Ogółem w konkursie brało udział 397 uczniów z sześciu rejonów. Uczniowie mieli do rozwiązania test na który mogli poświęcić 90 min.

  Uczennica naszej szkoły, Sandra Gurling  z klasy 7d, zdobyła najlepszy wynik w rejonie 4 (Nowosolski, Wschowski - w w/w rejonie konkurs pisało 33 uczniów). Otrzymała 37 na 40 możliwych punktów. Jej wynik był trzecim wynikiem ogółem we wszystkich rejonach. Wspomnieć należy, że wcześniej , w lutym była bezkonkurencyjna w szkolnym etapie przedmiotowego konkursu języka angielskiego i jako jedyna zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

 • W Sławie 7.04.18 r. odbył się II rzut Lubuskiej Ligi Judo Dzieci. W turnieju, który odbył się na 4 matach startowało 202 zawodników z 8 klubów. Bardzo udanie w zawodach walczyli uczniowie oraz zawodnicy z UKS Ósemka Nowa Sól, którzy przy ogromnym dopingu rodziców stoczyli wiele zwycięskich walk, co w końcowym efekcie przynosiło wiele medali, a w klasyfikacji drużynowej dało naszemu klubowi II miejsce. Drużynowo zwyciężyli gospodarze czyli Sparta Sława zdobywając 54 punkty, Ósemka zdobyła 49 pkt.

 • 20 marca klasa III e udała się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Zajęcia podzielone były na dwie części.
  Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach w Edukacyjnej sali bezpieczeństwa pożarowego - "bezpieczny dom". Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie zachować się w przypadku porażenia prądem, zaczadzenia przez piecyk gazowy, zapalenia się tostera, piekarnika. Druga część zajęć związana była z ochroną środowiska i lasami - "bezpieczny las". W multimedialnej sali obejrzeliśmy film oraz dowiedzieliśmy się jak należy zachować się podczas burzy, pożaru lasu.
  Po zakończonych zajęciach otrzymaliśmy "Certyfikat bezpieczeństwa". Wróciliśmy zadowoleni z nowymi umiejętnościami.

 • Uczniowie klasy IIId mieli okazję programować za pomocą małego, ale bardzo inteligentnego robota. Ozobot zabiera dzieci  w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru  dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Uczymy dzieci programować - Obrazek 1

   

    Paulina Jacków