Wtorek 17.10.2017

P A Ź D Z I E R N I K
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki
2 października Dzień Zwierząt

12 października Dzień Bezpiecznego Komputera
14 października Dzień Nauczyciela
18 października Dzień Poczty Polskiej
23 października Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

L I S T O P A D
1 listopada Wszystkich Świętych
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
30 listopada Andrzejki

Poczytaj Bratkowi

W październiku rusza IV edycja akcji "Poczytaj Bratkowi". Uczniowie klas starszych będą czytać bajki terapeutyczne z Księgi Bratka swoim młodszym koleżankom i kolegom ze szkoły. W tym roku bajek słuchać będą nie tylko pierwszoklasiści, ale również uczniowie klas drugich i trzecich. Bardzo się z tego cieszymy.

Razem zmieniamy internet na lepsze

Prace uczniów - www.sp8dbi.jimdo.com

 • Uczniowie Naszej Szkoły, a w większości kibice Zagłębia Lubin z klasy 7d zostali nagrodzeni za systematyczne wyjazdy na mecze piłkarskie "Miedziowego" klubu. Za wspólne kibicowanie zostali nagrodzeni, każde dziecko otrzymało szalik i gadżety klubowe a czterech szczęśliwców grę Fifa 2018.
  Radości nie było końca a w najbliższym czasie dodatkowo uczniowie z 7d będą wyprowadzać zawodników podczas meczu Pucharu Polski pomiędzy Zagłębie Lubin - Korona Kielce, który odbędzie się w czwartek 26.10.2017r.  W nagrodę dzieciaki otrzymają koszulki sponsorskie i wielką frajdę jaką będzie przeżycie tego wydarzenia na żywo.

 • W dniach 15-15.10 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w judo. W zawodach startowali wszyscy najlepsi judocy w Polsce urodzeni w latach 2003-2004, a wśród nich 4 zawodników UKS Ósemka. "Naszą szkołę w tych zawodach reprezentował Michał Buda w kategorii 66 kg, w której startowało 37 zawodników. Już sam awans do tych zawodów jest  ogromnym prestiżem dla zawodnika.
  Michał w tym roku wygrał wiele turniejów tutaj natomiast, przegrał pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Jastrzębia i został wyeliminowany z turnieju. Michał jest zawodnikiem rozwojowym, w przyszłym roku będzie jeszcze młodzikiem więc wszystko jeszcze przed nim” – podsumował występ swojego podopiecznego, trener Andrzej Bączykowski
  .

 • W związku z rozpoczynającym się w poniedziałek (16.10) wydawaniem obiadów, z dniem tym ulegają zmiany przerw międzylekcyjnych. Cztery pierwsze lekcje bez zmian. Piąta lekcja rozpoczyna się o godz. 11.40. Po niej przerwa obiadowa od godziny 12.25 i trwa do 12.45. Pozostałe przerwy bez zmian. Wychowawców proszę o poinformowanie o tych zmianach uczniów i rodziców.

  Dyrektor szkoły
  Bogdan Mikulski

 • W dniach 11 i 12 października klasy IV a, b, c, d, e, h i V a, d wraz  z wychowawcami udały się do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Dzieci z naszej szkoły obejrzały spektakl, którego scenariusz powstał na podstawie książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Aktorzy przenieśli widzów do akademii profesora Ambrożego, który zajmował się swoimi uczniami w sposób zaskakujący. Uczył ich kleksografii, na geografii grali kopiąc globus, gotowali z kolorowych szkiełek i jadalnych farb.
  Czy to był udany wyjazd? Niech wypowiedzi młodych widzów nam o tym powiedzą.

 • 14 października br. w Parku Krasnala odbyło się spotkanie uczniów klasy 4c wraz z wychowawczynią - panią Teresą Myszko. Pogoda, frekwencja oraz dobre humory dopisały

  .

 • 12 października 2017 r. w stołówce szkolnej na widowni zasiedli nauczyciele i pracownicy Szkoły, aby najpierw przenieść się w musicalowe klimaty „Deszczowej piosenki” i podziwiać taniec, może przyszłych Kellych, uczniów klasy IV F, którzy odtańczyli go z kolorowymi parasolkami.

  Następnie widzowie przenieśli się przy taktach muzyki, którą czarowała flecistka Kinga Solarewicz z klasy VII B na dwór króla Miłosława, który cenił sobie nade wszystko ciszę. Uczniowie z klasy VII A przeczytali na głos „Baśń o świętym spokoju”, a kodą inscenizacji był utwór na fortepian „Liber tango” w wykonaniu Klaudii Boguckiej z klasy VII B.

 • Podobnie, jak w ubiegłym roku zbieramy mokrą i suchą karmę oraz stare koce dla Przytuliska, które znajduje się przy ul. Głogowskiej 77. Czas naszej zbiórki potrwa aż do 24 listopada 2017r. Wszystkie rzeczy prosimy przynieść do sali 411 na II piętrze w seg. D.
   

  Ucznowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią p. Kazimierą Lubieniecką

 • 10 października br. odbyło się w ślubowanie klas pierwszych.

 • W dniu 10 października w ramach projektu edukacyjnego "Zawody naszych rodziców" p. Paulina Jacków wychowawczyni klasy III d zaprosiła tatę Nataniela, pana Tomasza Sadrakułę - astronoma. Pan Tomek w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom najpiękniejsze strony swojego zawodu. Dowiedzieliśmy się wiele na temat teleskopów i przyrządów, którymi posługuje się astronom. Wspólnie odkryliśmy jak powstał i jak funkcjonuje wrzechświat. Mieliśmy możliwość obserwować model Układu Słonecznego.   Paulina Jacków,
  edukacja wczesnoszkolna

 • Nasi judocy 8 pażdziernika wzięli udział w  Międzynarodowym  Turnieju Judo z okazji 760 lecia Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 34 klubów. Bardzo widoczni w tych zawodach byli judocy UKS Ósemka.Łącznie  z zawodów przywieźli 12 medali: 3 złote, 3 srebrne oraz 6 brązowych. Złoto wywalczyli: Napieralski Nikodem, Wojtyniak Jakub, Delimata Ismael, srebro zdobyli Kieżyk Amelia,Huczko Samuel, Dudziak Zuzanna a brązowe krążki przywieźli Kołaczkiewicz Mateusz, Półtorak Lucjan, Augustyniak Szymon, Zając Mateusz, Milewska Iga, Kieżyk Kacper. “Każdy z zawodników stoczył po kilka pojedynków, w które wkładali wiele serca a co najważniejsze wychodzili z nich zwycięsko” podsumował zawody trener Andrzej Bączykowski.

 • 29 września w jesienne południe w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie naszej szkoły z grupy teatralnej “Ósemkowy Teatrwraz ze swoją opiekunką, panią Darią Stachowicz głośno czytali przedszkolakom z dwóch nowosolskich przedszkoli “Baśń o świętym spokoju”. To nie pierwszy występ młodych aktorów.

  Grupa pod kierunkiem polonistki już drugi rok współpracuje z nowosolskim oddziałem Biblioteki dla dzieci. W ramach akcji “głośnego czytania” najmłodszym czytelnikom starsi uczniowie PSP nr 8 nie tylko zaangażowali się aktorsko, ale także sami dostrzegli pożytki płynące z czytania. Na pewno takie akcje wpływają niezaprzeczalnie również na wzrost umiejętności społecznych młodzieży.

 • 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, z tej okazji chłopcy otrzymali od dziewcząt życzenia i drobne upominki. Ten dzień klasy świętowały w swoim gronie razem z wychowawcami. A w czterech klasach dodatkowym prezentem była dyskoteka. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy p. Moniki Antonowicz 5d, p. Małgorzaty Oleksiak 7a,p. Mirosławy Ilnickiej 6a i p. Agnieszki Dębskiej 4e. Wszyscy świetnie się bawili i już snują plany na kolejną zabawę.
  Wszystkim Chłopcom jeszcze raz życzymy:


  Uśmiechu na twarzy,
  A sercu radości.
  I czyś mały czy wyrośnięty,
  Bądź zawsze życzliwy i uśmiechnięty.

 • Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

  Kto wymyślił takie święto?
  W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 4 lat to świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca.